Paczkowscy seniorzy oszukani na 20 tys. zł

5
foto: KPP Nysa

Oszuści wyłudzili od mieszkańców Paczkowa ponad 20 000 zł. Tym razem metodą “na siostrzeńca”.

W miniony czwartek do jednej z mieszkanek Paczkowa zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako siostrzeniec, który mieszka za granicą. Jak ustalili policjanci, rozmówca powiedział starszej kobiecie, że pilnie potrzebuje pieniędzy na zakup samochodu. Zgodnie z prośbą, pokrzywdzona wybrała gotówkę z banku i przekazała fałszywemu siostrzeńcowi za pośrednictwem firmy realizującej przekazy pieniężne.

W minionym tygodniu na terenie Paczkowa doszło jeszcze do dwóch kolejnych tego typu oszustw. W obu przypadkach scenariusz był identyczny – zmieniała się jedynie historyjka opowiadana poszkodowanym seniorom. Nieznany mężczyzna wyłudził od mieszkańców miasta łącznie ponad 20 tys. zł.

Policja apeluje: bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać! O każdej próbie wyłudzenia pieniędzy, czy innego działania na szkodę starszej osoby prosimy NATYCHMIAST informować dyżurnego komendy policji pod nr 997 lub 112!

foto: KPP Nysa

5 KOMENTARZE

 1. Oszukani paczkowscy seniorzy… To przykre, złe, ohydne, godne potępienia i ukarania sprawcy lub sprawców.
  Jako przypadkowemu obserwatorowi, te same przymiotniki kojarzą mi się, ze sposobem wydawania darów żywnościowych dla emerytów, rencistów i inwalidów przez przez paczkowskie władze PZREiI.
  Czy przestępcy opisani w artykule zostaną wykryci i poniosą odpowiedzialność, nie wiem.
  Ci, którzy w majestacie prawa dopuszczali się poniżania godności ludzi starszych, schorowanych, bezradnych w konfrontacji z arogancją i tumisiwizmem szukać nie trzeba.

   • wiocha przyjechała zabrała co się należało a emeryci z paczkowa kasza i ryż czyli miastowi ochłapy a buraki wszystko cholota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Niestety żyjemy w czasach gdzie seniorzy sa bardzo często oszukiwani. W większości przypadków ciężko rozpoznać od razu, że coś jest nie tak. Przede wszystkim powinniśmy być bardzo ostrożni i nie dać się zwieść naciągaczom. W celu zachowania bezpieczeństwa zawsze można wylegitymować osobę, która chce z nami podpisać jakąś umowę. Podstawą zwiększenia bezpieczeństwa jest zachowanie czujności i wiedza, jakie metody wyłudzeń stosują oszuści. Zapoznać się z metodami, stosowanymi przez naciągaczy, można w Poradniku Bezpiecznego Seniora na stronie bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx

Leave a Reply