Paczkowski Rejon Energetyczny do likwidacji!

0

Rejon Energetyczny Paczków

Zgodnie z nowym projektem zmian organizacyjnych w opolskim oddziale EnergiaPro S.A. wraz z dniem 1 stycznia 2011 r. dokonane zostanie radykalne zmniejszenie liczby Rejonów Energetycznych funkcjonujących na terenie województwa. Z aktualnych ośmiu, pozostać mają tylko cztery (Opole, Kluczbork, Kędzierzyn-Koźle, Nysa). 

Niestety planem likwidacji objęto także Rejon paczkowski. Konsekwencją reorganizacji będzie zmiana miejsca pracy 31 pracowników zatrudnionych obecnie w naszym mieście oraz 116 w skali całej Opolszczyzny, a w przyszłości być może nawet ich zwolnienia (gwarancje zatrudnienia obowiazują tylko do 2013r.).

Oprócz osób zatrudnionych w „energetyku”, planowana likwidacja rejonu, dotknie również mieszkańców Gminy Paczków – jak twierdzą pracownicy bez wątpienia pogorszą się bowiem warunki kontaktu i obsługi klientów.

Odbiorcy energii elektrycznej zmuszeni będą dojeżdżać do nowej siedziby Rejonu Dystrybucji w celu załatwienia m.in. spraw związanych z przyłączeniem się do sieci EnergiaPro, zawarcia lub zmiany umowy, zabudowy, zdemontowania lub przepisania licznika, wyjaśnienia lub zmiany książeczki opłat za energię elektryczną, wszelkich uzgodnień do celów projektowych, spraw związanych z rozwojem sieci i oświetlenia drogowego. Co szczególnie uciążliwe dla najuboższych, dojazdu wymagać będzie również zakup pakietu energii elektrycznej do licznika przedpłatowego na tzw. kartę. 

W związku z planowanymi zmianami pracownicy paczkowskiego Rejonu Energetycznego wystosowali do Marszałka Województwa Opolskiego pana Józefa Sebesty petycję z prośbą o udzielenie wsparcia dla inicjatywy oprotestowania reorganizacji. Pod petycją podpisali się już m.in. paczkowscy radni. Jaki skutek przyniosą podjęte działania okaże się już wkrótce.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply