Razem dla potrzebujacych

0

Paczkowskie akcje charytatywneBoże Narodzenie to czas szczególny. Rodzinna atmosfera, kolędy, bogato przystrojona choinka, prezenty. Niestety ze względu na chorobę, ubóstwo, czy samotność nie wszyscy w równym stopniu mogą cieszyć się świętami. Na szczęście dzięki inicjatywom ludzi dobrej woli potrzebujący otrzymują wsparcie.

Paczkowskie akcje charytatywne

Boże Narodzenie to czas szczególny. Rodzinna atmosfera, kolędy, bogato przystrojona choinka, prezenty. Niestety ze względu na chorobę, ubóstwo, czy samotność nie wszyscy w równym stopniu mogą cieszyć się świętami. Na szczęście dzięki inicjatywom ludzi dobrej woli potrzebujący otrzymują wsparcie.

Nie inaczej jest w naszej gminie. W ostatnim czasie zostały zorganizowane liczne akcje charytatywne, w tym zbiórki pieniędzy i darów rzeczowych dla osób najbardziej potrzebujących pomocy.

W miniony weekend członkowie Szkolnego Klubu PCK działającego przy Gimnazjum Publicznym oraz uczniowie Zespołu Szkół, w ramach ogólnopolskiej akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” przeprowadzili zbiórkę pieniędzy i artykułów spożywczych w samoobsługowych sklepach „Biedronka”, „EKO” oraz Delikatesach „Centrum”. Młodzież pod opieką pań Bożeny Burzyńskiej i Renaty Kumor zebrała ponad 900 zł oraz towary o wartości ok. 1000 zł. Dzięki hojności paczkowian udało się przygotować paczki dla 25 rodzin.

Sukcesem zakończyła się także ubiegłotygodniowa zbiorka darów dla paczkowskiego Domu Dziecka połączona z występem Stanisława Soyki, który zaprezentował m.in. pieśni do wierszy Czesława Miłosza oraz fragmenty poematu Jana Pawła II pt. „Tryptyk Rzymski”.

Formuła opolskiego koncertu charytatywnego, organizowanego przez TVP i parafię p.w. Św. Krzyża w Opolu oparta była na założeniu, że każdy odbierający bezpłatny bilet na występ w opolskiej katedrze przyniesie ze sobą paczkę, w której znajdą się najpotrzebniejsze przedmioty wskazane przez dyrekcję Domu Dziecka.

Opolanie okazali się szczodrzy, bowiem zaproszenia odebrało ponad 600 osób. Przyniesione przez nich paczki pomogą spełnić marzenia najmłodszych.

Inicjatywą po raz kolejny wykazało się także Stowarzyszenie Kultury Osób Niepełnosprawnych „Więź”, które 10 grudnia zorganizowało „Kiermasz Bożonarodzeniowy”. Mieszkańcy mogli się na nim zaopatrzyć m.in. w ręcznie wykonane ozdoby choinkowe czy świąteczne kartki. Wszystkie przedmioty przygotowali rodzice i wychowankowie „Więzi”. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na finansowe wsparcie działalności organizacji, która na co dzień wspiera chore dzieci z terenu naszej gminy.

Tydzień później podobny jarmark zorganizowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3. W tym przypadku uzyskany dochód przeznaczony zostanie m.in. na pomoc dla jednego z uczniów, który w ostatnim czasie przeszedł poważną operację.

Na rzecz „Więzi” zorganizowano także przedświąteczny charytatywny amatorski turniej siatkarski, w którym zgłaszające się drużyny, zamiast „wpisowego” wpłacały dobrowolną sumę pieniędzy. Pomysłodawcą turnieju, w którym wzięło udział ponad 40 miłośników piłki siatkowej był pan Wacław Paluch, właściciel  nowopowstałej restauracji „Sugestia”.

Wigilijne Dzieło Pomocy DzieciomJak co roku w przedświąteczną akcję pomocy potrzebującym włączył się również kościół. Po raz 18. Caritas Diecezji Opolskiej zachęca wiernych do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.  Łącznie dla naszego województwa przygotowano 70 tysięcy małych i 20 tysięcy dużych świec w cenie 5 i 12 złotych, które tradycyjnie można nabyć za pośrednictwem swoich parafii. Dochód z XVIII Wigilijnego Dzieła, przeznaczony zostanie na turnusy wypoczynkowo-formacyjne dla dzieci z ubogich rodzin. 

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply