Paczkowskie obchody beatyfikacji papieża Jana Pawła II

0

Jan Paweł II

W niedzielę 1 maja, w Rzymie odbędzie się uroczystość beatyfikacji papieża-Polaka Jana Pawła II. Obchody tego wydarzenia rozpoczęły się także w naszym mieście.

 

Jan Paweł II

W niedzielę 1 maja, w Rzymie odbędzie się uroczystość beatyfikacji papieża-Polaka Jana Pawła II. Obchody tego wydarzenia rozpoczęły się także w naszym mieście.

Msza beatyfikacyjna na placu św. Piotra w Rzymie, którą poprowadzi Benedykt XVI będzie ukoronowaniem trwającego 6 lat procesu, w którym specjalna komisja kościelna zbierała dowody świętości Karola Wojtyły. 

Ci z nas, którzy nie będą uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu na miejscu, w stolicy apostolskiej, mogą się do niego przygotować i przeżyć m.in. w gronie parafian paczkowskiego kościoła pw. Jana Ewangelisty.

We wtorek, środę, czwartek i sobotę o godzinie 19 sprawowane będą specjalne msze święte. W piątek o tej samej porze paczkowska fara wraz z Publiczną Szkołą Podstawowa nr 3, której patronuje właśnie Jan Paweł II, zaprasza na zorganizowane z okazji beatyfikacji misterium pt. „Odwaga świętości-Odwaga krzyża”. Przygotowane przez uczniów klas V i VI widowisko będzie wspomnieniem Ojca Świętego i refleksją nad jego nauczaniem. W niedzielę 1 maja, we wszystkich kościołach Polski odbędą się także msze święte dziękczynne za dar beatyfikacji. Poniżej szczegółowy plan paczkowskich obchodów w kościele św. Jana Ewangelisty.

Środa, 27.04, godz. 19.00
Parafia św. Jana Ewangelisty zaprasza na mszę wszystkich Parafian, a szczególnie Rodziców dzieci klas I, II, IV, V i VI oraz Rodziców młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

Czwartek, 28.04, godz. 19.00
Parafia św. Jana Ewangelisty zaprasza na mszę wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną

Piątek,29.04, godz. 9.00
Msza święta Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

Piątek,29.04, godz. 19.00
„Odwaga świętości-Odwaga krzyża”. Misterium przygotowane przez Szkołę im. Jana Pawła II

Sobota,30.04, godz. 19.00
Modlitwa do Miłosierdzia Bożego
Niedziela, 1.05
Beatyfikacja Jana Pawła II

{loadposition adsense1}


Leave a Reply