Patroni równi i równiejsi

0

Paczkow24.pl - logoMimo, że aktualna odsłona Paczkowskiego Festiwalu Filmowego odbywa się częściowo według naszego pomysłu, burmistrz odmówił zamieszczenia logo Paczkow24.pl na materiałach promocyjnych, wśród patronów medialnych imprezy. Jest za to znak Expessu Nyskiego i mediów regionalnych. Szkoda, że „gospodarz” gminy nie potrafi wznieść się ponad osobiste animozje nawet w tak błahych sprawach.

Paczkow24.pl - logo

Mimo, że aktualna odsłona Paczkowskiego Festiwalu Filmowego odbywa się częściowo według naszego pomysłu, burmistrz odmówił zamieszczenia logo Paczkow24.pl na materiałach promocyjnych, wśród patronów medialnych imprezy. Jest za to znak Expessu Nyskiego i mediów regionalnych. Szkoda, że „gospodarz” gminy nie potrafi wznieść się ponad osobiste animozje nawet w tak błahych sprawach.

Jako, że aktualna edycja festiwalu odbywa się  po części według naszego pomysłu, pomyśleliśmy, że Paczkow24.pl mógłby objąć go swoim patronatem medialnym. W związku z tym napisaliśmy maila do burmistrza z zapytaniem, czy istnieje taka możliwość.

Patronat oprócz promowania wydarzenia na łamach gazety, czy strony internetowej, wiąże się również najczęściej z umieszczeniem jej logo i nazwy w materiałach promocyjnych jak ulotki i plakaty. Jednak nie u nas. Oto jaką uzyskaliśmy odpowiedź:

 

Odpowiedź od burmistrza

 

Co ciekawe kiedy w 2010 r. zwrócliliśmy się o patronat medialny nad Dniami Paczkowa, nie było z tym najmniejszego problemu. Burmistrz uznał wręcz, że „każde wsparcie się przyda” i nasze logo trafiło na plakaty. 

Tym razem na materiałach promocyjnych VIII Paczkowskiego Festiwalu Filmowego znalazły  się znaki Expresu Nyskiego, Radia Opole, Radia Plus i portalu otonysa.pl, ale nie nasze. Dla Paczkow24.pl znalezienie się wśród patronów medialnych nie stanowiłoby zupełnie żadnej korzyści. Reklama to dla nas mizerna – niewielkie logo pewnie mało kto by zauważył. Chcieliśmy jedynie w jakiś sposób wesprzeć imprezę. W efekcie patronem jesteśmy, ale… tylko trochę.

Choć szczerze mówiąc spodziewaliśmy się takiej reakcji ze strony burmistrza, to jednak ubolewamy, że „gospodarz” gminy nie potrafi wznieść się ponad osobiste animozje nawet w przypadku kwestii tak błahych. Mimo niewielkiej wagi tej sprawy może ona dać obraz sytuacji w szerszym kontekście. Mimo to będziemy starać się wspierać Festiwal jak tylko możemy. Impreza jest naszym wspólnym dobrem, o które powinniśmy dbać i starać się je rozwijać. Dla dobra naszego miasta.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply