Paweł Jaglarz ozłocony we Włoszech!

0

Paczkowski fryzjer z pucharem Włoch, mistrzostwem i wicemistrzostwem Europy! W maju będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w Japonii. 

W dniach 28-29 października we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy we fryzjerstwie damskim oraz męskim, mistrzostwa Włoch o puchar tego kraju, a także mistrzostwa świata w barberingu. Zawody były poprzedzone eliminacjami w poszczególnych krajach.

Przez polskie eliminacje, które odbyły się w Gdańsku przebojem przeszedł paczkowski fryzjer Paweł Jaglarz, który ostatecznie został wcielony do kadry narodowej. Jego prace zostały docenione przez międzynarodowe tuzy fryzjerstwa, m.in. prezydenta światowej organizacji CMC Antonio Bilancio czy 12-krotnego mistrza świata we fryzjerstwie Vazha Mkhitarayana.

Na sukcesie krajowym jednak się nie skończyło! Paczkowski fryzjer startował w dwóch konkurencjach: koloryzacja i czesanie wieczorowe o Puchar Włoch, tytuł mistrza Włoch i mistrza Europy, gdzie sensacyjnie zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal oraz w konkurencji czesanie ślubne gdzie, zajął piąte miejsce otrzymując medal oraz tytuł wicemistrza Europy we fryzjerstwie damskim (medale i tytuły wicemistrza powędrowały do pierwszych pięciu osób w poszczególnych konkurencjach). Jak podkreślili prowadzący galę rozdania medali, po raz pierwszy Puchar Italii i tytuł mistrza tego kraju wyjechały poza Włochy i otrzymał je obcokrajowiec.

Sukces jest tym bardziej wart odnotowania, że w zawodach uczestniczyło aż 460 osób z całej Europy, a pan Paweł, jako mistrz Europy wywalczył jednocześnie kwalifikację na mistrzostwa świata w Japonii, które odbędą się w maju przyszłego roku.