Perspektywa organizuje półmaraton

0

Perspektywa organizuje półmaraton

Ogólnopolski półmaraton i rodzinny rajd rowerowy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie dla mieszkańców naszej gminy (i nie tylko) przygotowuje powstałe w ubiegłym roku stowarzyszenie Perspektywa dla Paczkowa.

 

Perspektywa organizuje półmaratonOgólnopolski półmaraton i rodzinny rajd rowerowy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie dla mieszkańców naszej gminy (i nie tylko) przygotowuje powstałe w ubiegłym roku stowarzyszenie Perspektywa dla Paczkowa.

Druga edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego odbędzie się 15 lub 18 sierpnia. Jak twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia, w ubiegłym roku formuła imprezy spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców, dlatego chcą kontynuować tę cenną inicjatywę, która ma zachęcić paczkowian do aktywnego spędzania wolnego czasu. Podobnie jak rok temu, rajdowi będzie towarzyszyć piknik wojskowy w Kozielnie.

O wiele większe przedsięwzięcie czeka nas 1 września. Tego dnia odbędzie się ogólnopolski „Półmaraton Paczkowski”. Start i metę zawodów zaplanowano w Rynku. Trasa licząca 21,097 km tworzyć będzie zamkniętą pętlę i zostanie poprowadzona od centrum miasta, wokół murów obronnych, dalej w kierunku Błotnicy przez Kozielno, następnie brzegiem Jeziora Paczkowskiego, obok dwóch zapór wodnych i z powrotem do miasta.

Wyniki i zawodników będzie można oglądać na telebimach. Organizatorzy spodziewają się 200-300 uczestników i liczą, że impreza znacząco przyczyni się do promocji naszego miasta, bowiem swój przyjazd zapowiedzieli liczni przedstawiciele mediów, w tym jedna z telewizji.

Sportowa rywalizacja odbywać się będzie w klasyfikacji generalnej oraz sześciu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Pierwszych 200 zawodników otrzyma także pamiątkowe medale i koszulki. Zaplanowano również nagrody dla najlepszych uczestników z terenu gminy Paczków. Chętni do udziału w imprezie już teraz mogą dokonywać zapisów na stronie www.maratonypolskie.pl lub bezpośrednio na założonej niedawno stronie internetowej stowarzyszenia www.perspektywadlapaczkowa.pl.  

Jak podkreślają organizatorzy, zarówno rajd rowerowy jak i półmaraton odbędą się przy wsparciu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, a w szczególności kierownika zbiorników Topola i Kozielno, pana Wiktora Filipa. Imprezy zostaną dofinansowane ze środków pochodzących z dotacji unijnej uzyskanej przez stowarzyszenie.

foto: sxc.hu 

{loadposition adsense1} 

Leave a Reply