Pierwsze latarnie fotowoltaiczne

21
Latarnia fotowoltaiczna. Foto: UM Paczków

Na terenie gminy Paczków pojawiły się pierwsze latarnie zasilane energią słoneczną.

Gmina Paczków zainwestowała w pierwsze na jej terenie latarnie fotowoltaiczne. W mieście oraz sołectwach pojawiło się na razie siedem lamp zasilanych energią słoneczna.

Nowe punkty oświetleniowe zainstalowano w Unikowicach (4 szt.), Starym Paczkowie (1 szt.), przysiółku Książ (1 szt.) oraz w Paczkowie przy schodach prowadzących z ul. Bartosza na osiedle domów jednorodzinnych (1 szt.).

Czterometrowe latarnie wyposażone są w panel solarny, który przetwarza energię słoneczną na elektryczną oraz akumulator, który jest w stanie magazynować energię przez ok. 4 dni z myślą o bardziej pochmurnych dniach.

Koszt zainstalowania siedmiu latarni solarnych wyniósł ok. 21 tys. zł. Władze Paczkowa już zapowiadają, że jeżeli oświetlenie sprawdzi się w okresie zimowym, w przyszłym roku pojawią się kolejne lampy fotowoltaiczne w miejscach, w których zasilanie z sieci jest utrudnione.

21 KOMENTARZE

 1. Pytanie, może nie na temat, ale muszę , bo mnie to nurtuje. Co to jest to coś koło hali sportowej, a mam na myśli te niby rampy dla rowerów, notabene w bardzo niebezpiecznym miejscu (blisko ogrodzenie).
  1. Mam tylko nadzieję, że to nie tak będzie wyglądała ta trasa rowerowa z projektu obywatelskiego bo się popłaczę.
  2. Z tytułu umiejscowienia tych ramp zlikwidowano część ogrodzenia hali, przesunięto je o parę metrów. Jaki był koszt zabawy z ogrodzeniem, bo przypuszczam, że dużo wyższy niż same rampy.
  3. Czyli jeśli teren hali będzie zamknięty to nici z zabawy ?

  • Lepiej żeby nie było nic. Tak byłoby lepiej. Tak byliśmy przyzwyczajeni… Tak puentuję powyższy wpis. Wybierzmy na nowo Bogdana- nasz Bodzio to super gość ! Bogdan kochamy Cię. Ty nasz jedyny!

 2. Nie gmina inwestuje w fotowolanike tylko w kazdej wiosce z funduszu sołeckiego sa przeznaczane pieniądze , wiec laury nie naleza sie burmistrzowi bo to ludzie z danej wioski przeznaczaja pieniadze ktore maja na wydatki na swoja wies. wiec wypadałoby to także podkreslic.
  Jezeli chodzi o trase rowerowa z budzetu obywatelskiego to przypomne, że w kwietniu uchwalono budzet a do dzisiaj nic sie w tej sprawie nie dzieje pan burmistrz nic nie robi jezeli chodzi o realizacje za to bardzo dobrze wychodzi mu zbieraniue laurów za fotowoltnicze lampy, do ktorych nawet groszem z kasy gnminy nie dolozyl a z funduszu soleckiego-fakt z gminnych pieniedzy ale na realizacje zadan na wsi a moze tak by bez udzialu mieszkancow zrobil te lampy, za to bardzo dobrze mu wychodzi szperanie i wyciaganie brudow, wstyd, wstyd , wstyd [usunięto fragment wpisu dotyczący osoby prywatnej]

 3. Ale rewelacja prywatne osoby już kilka lat temu montowały sobie takie oświetlenie na swoich posesjach, to jest już standard w dzisiejszych czasach, a gmina podnieca się jak by to był lot w kosmos.

 4. a co za …… pozwolił na malowanie pasów na zabytkowym bruku ?? po co ?? by wiedzieli jak parkować??
  wystarczy jeden pionowy znak i tyle !!
  ludzie z jednej strony fajnie odnawiają starówkę itd. ale ten kto pozwolił na to malowanie to jakiś debil!

 5. meble kupil poprzedni pan burmistrz i będzie kolejny ,zakład po btetoniarni że ludzie na działalności gospodarczej będą zarabiać najniższą krajową

  • SLYSZAŁAM OSTATNO CO TAM SIĘ DZIOEJE Z OPOWIADANIA PEWNEJ OSOBY TAM SIĘ DZWIGA SETKI KG I LUDZIE PONOĆ SĄ TRAKTOWANI JAK ZWIERZĘTA ,TO BY SIĘ PRZYDAŁO GŁĘBIEJ ZAGLĄDNĄĆ

 6. No kurcze jak w tym mieście wszyscy wszystko wiedzą kto- gdzie- z kim- jak- za ile nonono a ja jak zawsze nic nie wiem- ale nadrobię widzę swą niewiedzę na tych stronach

Leave a Reply