Piknik Rycerski, Aeropikinik i „Żniwnioki”

0

Już jutro początek obchodów święta miasta. W tym roku organizatorzy postanowili podzielić je na trzy części, organizowane w trzech oddalonych od siebie terminach. Na tegoroczną edycję „Festynu Pogranicza” składać się będzie „Piknik Rycerski”, „Aeropiknik” oraz „Żniwnioki”. Sprawdź szczegóły.

Pierwszą część obchodów stanowić będzie wspomniany „Piknik Rycerski” – impreza utrzymana w średniowiecznym klimacie, która odbędzie się w już najbliższą niedzielę na plantach przy ul. Wojska Polskiego, gdzie swoje obozowisko rozbiją średniowieczni wojowie. Ze szczegółami programu „Pikniku Rycerskiego” zapoznać się można TUTAJ.

Kolejnym elementem tegorocznego „Festynu Pogranicza” będzie zaplanowany na 3 sierpnia „Aeropiknik”, który odbędzie się nad brzegami Zalewu Paczkowskiego w Kozielnie. Choć szczegółowy program tej imprezy nie jest jeszcze do końca „dopięty”, to organizatorzy wstępnie zapowiadają, że będziemy mogli wówczas podziwiać m.in. pokazy balonowe, szybowcowe oraz motorowodne. Będzie można również zobaczyć makiety samolotów, nietypowe latawce oraz pokazowy trening paralotniarzy. Nad Zalewem ma także pojawić się symulator lotu balonem. Na ten dzień zaplanowano również biegi wokół zbiornika, zawody wędkarskie oraz pokazy sztucznych ogni. Wszystkiemu towarzyszyć będą koncerty zespołów szantowych.

Pod „Festyn Pogranicza” „podpięto” też dożynki gminne, które pod nazwą „Żniwnioki” odbędą się w tym roku 31 sierpnia w Paczkowie jako impreza zamykającą obchody święta miasta. Na placu przy Ośrodku Kultury wstępnie zaplanowano m.in. warsztaty i pokazy rzemiosła i rękodzieła ludowego prowadzone przez pracowników Muzeum Wsi Opolskiej, wystawę koron i wieńców dożynkowych wykonanych przez poszczególne sołectwa oraz wystawę unikatowych zwierząt domowych. Na scenie zobaczymy m.in. Paczkowską Orkiestrę Dętą i inne lokalne zespoły oraz grupy folkowe Lewiniacy, Juhas oraz Kapelę Pieczarki. Dla dzieci organizatorzy zaplanowali wesołe miasteczko.

Leave a Reply