Paczkowska Galeria na Hoplach zaprasza na koncert pn. „Idź swoją drogą”.

Kolejny koncert w galerii Państwa Biernackich. Już w najbliższą sobotę 26 października w murach obiektu przy ul. Kościuszki zabrzmią piosenki Jonasza Kofty w wykonaniu Nuli Stankiewicz.

„Idź swoją drogą” to koncert, do którego powstania zainspirowała artystkę 30. rocznica śmierci Poety. Janusz Strobel, który z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów, które Nula wybrała do tego koncertu. Znajdują się w nim, poza kompozycjami Strobla, Nahornego, Korzyńskiego, Pietrzaka, Lobosa, Lauro, również utwory wywodzące się z kręgu kultury latynoamerykańskiej.

Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. W „Idź swoją drogą” usłyszymy zatem Janusza Strobla, Pawła Pańtę, Cezarego Konrada, Mariusza „Faziego” Mielczarka.

Jak podkreślają organizatorzy, to piękny, pogodny, nienahalnie zabawny, poetycki koncert. Zupełnie jak Jonasz Kofta. W koncercie wykorzystane są archiwalne materiały filmowe i radiowe, w których słyszymy samego Poetę, a slajdy z jego rękopisami i zdjęciami tworzą dodatkowy walor tego wydarzenia.

Patronat nad koncertem objęła Fundacja im. Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”. Patronem medialnym jest Radio dla Ciebie.

Początek koncertu o godzinie 20.00. Wstęp wyłącznie z zaproszeniami, które można odbierać do 25 października w Galerii na Hoplach w dni robocze w godzinach od 9.00 do 17.00. Więcej informacji: tel. 735203542, e-mail biuro@metamuzeum.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Leave a Reply