Piątkowy wieczór z kulturą

0

Piątkowy wieczór z kulturą

Najbliższy piątek zapowiada się niezwykle interesująco dla wszystkich wielbicieli literatury i fotografii. Atrakcje dla nich przygotował OKiR oraz Ognisko Artystyczne.

Piątkowy wieczór z kulturąNajbliższy piątek zapowiada się niezwykle interesująco dla wszystkich wielbicieli literatury i fotografii. Atrakcje dla nich przygotował OKiR oraz Ognisko Artystyczne.

2 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie Ogniska Artystycznego w Domu Plastyka odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Planeta Berlin”. Autorką prac jest Anna Hlawacz – młoda i utalentowana artystka z Opola, członkini Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zdjęcia, które urzekają zaskakujacą grą świateł i cieni to efekt jej fascynacji stolicą Niemiec. Artystka, jak sama twierdzi, postanowiła stworzyć własną, „kosmiczną” wizję tego nowoczesnego miasta. 

Tego samego dnia w paczkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbędzie się wieczór poetycki pod hasłem „Jesienne Spotkania Literackie”. Po sukcesie marcowych obchodów Światowego Dnia Poezji oraz zawiązaniu Paczkowskiej Grupy Literackiej, to już trzecie w bieżącym roku spotkanie miejscowych miłośników sztuki pisanej.

W czasie artystycznego wieczoru zaprezentowane zostaną m.in. wiersze z tomików wydanych przez Konfraternię Krakowską. Całość uzupełni koncert zespołu muzycznego „Trio na fali”. Początek spotkania o godz. 18.00 w kawiarni „Jagienka”. Wstęp wolny. Wieczór z poezją poprzedzą Warsztaty Literackie, które rozpoczną się o godz. 15.30 w sali kominkowej Ośrodka Kultury.

foto: Opolskie Towarzystwo Fotograficzne

 

{loadposition adsense1}


Leave a Reply