Plener wraca do Paczkowa

0

W latach 1975 – 2004 Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie był organizatorem trzydziestu ośmiu Plenerów Malarskich. Początkowo brali w nich udział młodzi artyści z Państwowego Liceum Plastycznego z Opola i Ognisk Plastycznych województwa opolskiego.

W 1982 r. paczkowski plener został przekształcony w ogólnopolski. Na przestrzeni lat uczestniczyło w nim niemal ośmiuset plastyków profesjonalistów i amatorów z Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Opola, Łodzi, Katowic, Gdyni, Gdańska, Olsztyna, Poznania, Radomia, Kędzierzyna-Koźla oraz zaprzyjaźnionych miast zagranicznych: Uzes, czeskiego Cieszyna, Ostrawy i Einbeck. 

Po sześciu latach nieobecności plener, tym razem nie tylko malarski, ale ogólnoplastyczny i fotograficzny, powraca do naszego miasta. Artystów ze sztalugami i aparatami na ulicach Paczkowa i w przeróżnych zakamarkach miasta spotkać będzie można już od najbliższej soboty 11 września. Plener potrwa dwa dni, a jego zwieńczeniem (19 września przed projekcją filmu “Ziemia Obiecana”) będzie wernisaż w paczkowskim Kinie “Kopernik” .

OKiR zaprasza wszystkich zainteresowanych udziałem na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w jego siedzibie w najbliższy czwartek o godz. 17.00. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Foto: OKiR

{phocagallery view=category|categoryid=29|limitstart=0|limitcount=9}

{loadposition adsense1}

Leave a Reply