Po raz kolejny Paczków nie załapał się na „schetynówkę”

0

W minioną środę (17 listopada) odbyła się konferencja prasowa Wojewody Opolskiego, dotycząca podsumowania trzeciego naboru wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Okazuje się, że w 2011, tak jak w roku ubiegłym, ze środków projektu w naszej gminie nie zostanie wybudowana, ani zmodernizowana żadna droga. 

Władze Paczkowa zabiegały o wsparcie przebudowy nawierzchni ulicy Radosnej wraz z budową kanalizacji deszczowej. Niestety wniosek został nisko oceniony – uzyskał jedynie 51 na 100 możliwych do zdobycia punktów, przez co wart 257 tys. zł projekt znalazł się poza listą rankingową i nie będzie dofinansowany rządowym wsparciem. 

Gmina Paczków po raz kolejny nie znalazła się wśród beneficjentów programu. Również w 2009 roku nie pozyskano z tego źródła ani złotówki. Wniosek został wówczas odrzucony z powodu niedopełnienia warunków formalnych, gdyż droga, którą planowano wyremontować nie posiadała numeru. 

Pierwszą i jak do tej pory jedyną inwestycją zrealizowaną w ramach programu „schetynówek” na terenie Gminy Paczków pozostaje tegoroczna budowa 300-metrowego odcinka drogi dojazdowej do dwunastu posesji w Kamienicy. Należy przy tym nadmienić, że w bieżącej edycji, średnia długość dróg budowanych, czy modernizowanych przy wsparciu pomocy rządowej wyniosła prawie 1100 metrów na gminę, a więc niemal czterokrotnie więcej niż w Paczkowie. Po dwóch pierwszych edycjach programu na 56 gmin Opolszczyzny, które wzięły w nim udział, nasza zajmuje 50 miejsce pod względem wysokości pozyskanych środków. 

NPPDL, zwany też potocznie programem budowy „schetynówek”, to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. W jego ramach wnioski o dofinansowanie połowy wartości inwestycji drogowych składać mogą samorządy gminne oraz powiatowe.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply