Pociągi wrócą do Paczkowa?

46

Wszystko wskazuje na to, że do Paczkowa powrócą pociągi! Prawdopodobnie dojedziemy nimi nawet do Warszawy!

Od kilku dni w Internecie krąży wiadomość o rzekomym powrocie pociągów do Paczkowa. Wszystko za sprawą kopii tabliczki przystankowej mającej obowiązywać już wkrótce, opublikowanej przez jednego z Internautów. Jeśli informacja okaże się prawdziwa, już od 15 grudnia, wraz z nowym rozkładem kolejowym, po kilku latach przerwy w Paczkowie znów będą zatrzymywać się pociągi osobowe!

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że Paczków ma uzyskać bezpośrednie połączenie ze stolicą! Do Warszawy, pociągiem interRegio „Chemik”, będzie można dojechać przez m.in. Nysę, Kędzierzyn-Koźle, Gliwice, Katowice i Sosnowiec. W przeciwnym kierunku będzie zaś można dotrzeć do Kudowy-Zdrój przez Kamieniec, Kłodzko, Polanicę i Duszniki.

Nieco gorsza wiadomość jest taka, że pociąg do Kudowy ma kursować jedynie w soboty, a do Warszawy w niedziele. Choć chciałoby się więcej, to i tak gdyby informacje się potwierdziły, to byłaby to wspaniała wiadomość. Prawdziwość informacji zdaje się potwierdzać artykuł w Gazecie Prudnickiej. Tamtejsi dziennikarze zapytali o owe pogłoski rzecznika Przewozów Regionalnych, który nie tylko ich nie zdementował, ale powiedział enigmatycznie, że uruchomienie pociągu z Warszawy do Kudowy-Zdrój przez Nysę jest obecnie rozważane.

Ostatni pociąg osobowy zatrzymał się w Paczkowie w 2007 roku. Obecnie na odcinku Nysa – Kamieniec Ząbkowicki odbywa się jedynie ruch pociągów towarowych. Uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego ze stolicą może okazać się sporą szansą dla naszego miasta, szczególnie pod kątem zagospodarowania ruchu turystycznego. Pociąg „Chemik” umożliwi nie tylko dogodną podróż na Śląsk, do Warszawy i uzdrowisk kłodzkich, ale też, dzięki przesiadkom w Kamieńcu Ząbkowickim, będziemy mogli dojechać m.in. do Wrocławia, co znacznie ułatwi życie m.in. studiującym tam paczkowianom.

Teraz pozostaje trzymać kciuki, by dobre wieści okazały się prawdziwe. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

20131020-123816.jpg

46 KOMENTARZE

   • Oglądam przeważnie Telewizję Republikę . Polecam !!!!
    Najważniejsze programy są od godz. 16 -stej . Bardzo interesujące dla NAS POLAKÓW są programy od 19 – stej.
    Jest to telewizja dla osób , które chcą wiedzieć , co naprawdę dzieje się w Polsce !!!!
    Dla ludzi inteligentnych a nie oszołomów !
    Tak jak piszesz ##### , faktycznie trzeba wiedzieć co oglądać !
    Mam dość kłamstw , którymi żywiła mnie TVN 24.!!!!!!

     • Nigdy nie oglądałem Telewizji Trwam i nigdy nie słuchałem Radia Maryja i nie będę wypowiadał się na temat tych stacji , bo ich nie znam . Ale jestem człowiekiem inteligentnym , młodym i wykształconym i trudno mi polemizować z takim człowiekiem jak Ty , bo Ty napewno nie możesz wielu rzeczy zrozumieć , trzeba iść do szkoły i poprostu się uczyć !!!!!

 1. Ja się dziwie wielce jak Nyski PKS czy właśnie koleje mogą narzekać na brak pasażerów ile ludzi pracuje w nysie w zakładach sklepach szkoły i.t.p. czy ci przewoźnicy kontaktowali się z firmami szkołami tak aby dopasować się np. czy jest jakiś autobus czy pociąg z nysy do paczkowa po 22 tak aby pracownicy 2 zmiany mieli czym dojechać do domu dalej czy jest jakieś połączenie z paczkowa tak aby pracownik dojechał na 3 zmianę do nysy ??? i tak dalej zero organizacji PKS i PKP

  • No jak ostatni Fan o 21.30 odjedzie to z Nysy nie ma sie czym wydostac niestety i jest sie w czarnej d.,trzeba czekac do 4 rano az przyjedzie Pośpiech Warszawa-Lądek Zdrój ;). BYłoby genialnie jak by wróciły składy na torowiska.

  • I tak jest dobrze, bo kursują busy. W drugą stronę – tzn w stronę Kłodzka już w ogóle nie ma czym dojechac, nie tylko na 3 ale i na 1 i 2 zmianę. Tak sobie Starosta – właściciel PKS Nysa wymyślił.

 2. W latach 79-81 byłem w OHP w Nysie. Dojeżdżałem PKS-em. Pierwszy autobus był po 3 rano ostatni chyba po 22 albo 23. Juz nie pamiętam. W sumie do Nysy było ponad 120 kursów dziennie ( wliczając pośpieszne i przyśpieszone ). Policzyłem z ciekawości. Z rozkładu jazdy. Jak to się ma do dzisiejszych czasów? Bez komentarza. A autobusy były również z przyczepami. I pierwszeństwo mieli z miesięcznymi. Co tu porównywać? A pociągów było od groma. Czyli dzisiaj syf i nic więcej. Ilu ludzi potrzebuje jechać z Paczkowa do Warszawy? 5 na tydzień? I xczym tu sie podniecać. Lepiej dodaliby pociągi do Nysy, Kamieńca Kłodzka itp

  • Przyjacielu, z OHP. Masz sporo racji z częstotliwością w ruchu pociągów na przełomie lat 70 i 80 – tych.
   Jednak wtedy maluch ( fiat 126) po długim oczekiwaniu na talony, stał w kilku garażach w Paczkowie, a na giełdzie był dwa razy droższy niż przy wyjeździe z fabryki. Teraz mamy odmienną sytuację.
   W tamtych latach PKS czy PKP stanowił podstawowy środek transportu, uzupełniał go na bliskich trasach rower lub wóz zaprzęgnięty do konia.
   Wszyscy chcemy aby PKS czy PKP dostosowywały liczbę kursów do naszych potrzeb, ale często w rozmowach narzekamy … co za „idioci” ustalają te kursy skoro autobusy jeżdżą w jedną stronę puste.. Przykładem jest autobus o 5.50 z Nysy do Paczkowa gdzie nie ma klientów ale jedzie bo z Paczkowa o 6.25 zabierze pełny stan do Nysy do pracy. Kiedyś ludzie mieli pracę i w Paczkowie i w Nysie, ale nie mieli samochodów, więc korzystali z publicznego transportu i ciężko było się wcisnąć do środka. Dzisiaj, kogo stać to jeździ swoim autem a dla zmniejszenia kosztu jednostkowego dobiera pasażerów. Świat się zmienia, jak kto woli na lepsze lub na gorsze, ale czasu nie zatrzymasz. Inną sprawą jest, że u sąsiadów w Czechach to kolej się uchowała i autobusy jeżdżą nie wspominając, że i samochody Czesi posiadają i jakoś tam u nich wszystko się kręci. Szkoda, że u nas nie może.

 3. Doskonała wiadomość. Żeby tylko się sprawdziła. Jest tylko jeden problem: niedługo pociągi nie bedą miały się gdzie zatrzymywać bo dworzec jest w takim stanie że ho ho!

 4. do ohapowca: masz rację było dużo połączeń ale za to mało kto miał samochód. Teraz połączenia się likwiduje bo prawie każdy dojeżdża własnym samochodem. A to świadczy o wzroście zamożności społeczeństwa

  • No tak. W Paczkowie sami milionerzy, których nie stać dojeźdżać do Nysy własnym samochodem. Kiedyś bilet miesięczny kosztował na dzisiejsze warunki około 30 zł. Wzrost zamożności jest widoczny na Wiejskiej, Wawie, Wrocku i innych dużych miastach, gdzie złodziej pogania złodzieja złodziejem. A w Paczkowie bieda, aż piszczy. Koniec kropka

 5. Witam, może w końcu uwaga mieszkańców Paczkowa (w szczególności radnych i burmistrza) zostanie zwrócona w kierunku stacji PKP i drogi do mojej miejscowości. Każdy kto jechał tym odcinkiem wie co mam na myśli, dziury, łaty a teraz dodatkowo żwir, piach, brakuje tylko grzybów w tych dziurach, ale bez obaw może za rok wyrosną. Chciałbym zwrócić uwagę na ten „zapomniany” odcinek ponieważ jest to jednak droga, którą do pracy dojeżdża codziennie wiele osób i to w obydwie strony. Dodatkowo powstał tam lub jak kto woli powstaje nowy zakład pracy, do którego pewnie dojeżdżać będzie sporo klientów. (szok! mało kto wie w Paczkowie, że nowa firma powstaje za starymi „meblami”) Skoro artykuł o wznowieniu połączeń pkp przykuł uwagę, to może ktoś z rady miasta także przeczyta mój komentarz. Może jakimś cudem doczekam się nowego asfaltu a wraz ze mną pracownicy i klienci po obu stronach województwa… ?

  • Chłopie , czy Ty się dobrze czujesz ? Ten Mistrz Burmistrz nic nie zrobi , miał szanse 12 lat !!!!!!
   A teraz wysyła swojego następcę sekretarza , który nie ma tego w planie na następne 12 lat !!!!!

 6. [img]http://i.pinger.pl/pgr121/c34223910021a4354f993190/FahrradNeu11-4-05Kl.jpg[/img]

  Tak a zamiast dworca będzie wiata , gdzie jakieś toalety , poczekalnia , wszystko zniszczone.

 7. Super, polikwidowali kursy Nysa-Kłodzko to teraz do pracy pociagiem będę dojeżdżać do pracy? A nie, przepraszam, w Złotym Stoku nie ma stacji PKP. Czyli dalej lipa.

 8. Nie wiem w jakim stopniu nasze paczkowskie władze starały się o promocje pociagów przez nasze miasto ,ale wszystko wskazuje na to,ze pociagi osobowe powrócą na magistrale podsudecka 27 Kwietnia br.

 9. fajnie by było żeby pociągi jeździły tez na Ząbkowice i na nyse ale to może być tylko nasz sen najpierw niech zrealizują ten plan a potem stacje wyremontują

 10. to nie głupoty tylko fakt, na stacji jest wywieszony „przyszły rozkłąd jazdy” od 27 kwietnia br. Kto nie wierzy, spacerkiem się przejść i zobaczyć..

Leave a Reply