Podwyżki, podwyżki…

0

Podwyżki, podwyżki...

Wraz z początkiem miesiąca weszły w życie przyjęte przez burmistrza podwyżki opłat za wodę i ścieki. Od 1 kwietnia obowiązują także nowe, wyższe stawki czynszowe.

Podwyżki, podwyżki...Wraz z początkiem miesiąca weszły w życie przyjęte przez burmistrza podwyżki opłat za wodę i ścieki. Od 1 kwietnia obowiązują także nowe, wyższe stawki czynszowe.

Burmistrz zdecydował się przyjąć zaproponowaną przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji podwyżkę opłat za wodę i ścieki. 1 m3 wody ma kosztować 3,35 zł, co oznacza podwyżkę o 8%. Za każdy metr sześcienny odprowadzonych ścieków trzeba będzie z kolei zapłacić 5,99 zł (o 7,7% więcej).

Jak czytamy w uzasadnieniu do decyzji burmistrza, podwyżki są efektem m.in. prognozowanego poziomu inflacji, wzrostu cen usług i prądu oraz podniesienia składki rentowej.

Decyzją burmistrza średnio o 38% wzrosną także czynsze w mieszkaniach komunalnych. Stawka najmu lokali należących do gminnego zasobu wynosiła dotychczas 1,74 zł/m2, od kwietnia wzrosła do 2,40 zł/m2. Miesięczny czynsz za 50-metrowe mieszkanie, który do tej pory opiewał na ok. 87 zł, wyniesie teraz około 120 zł. Z 0,87 zł/m2 do 1zł/m2 (o 15%) wzrosną także czynsze w mieszkaniach socjalnych.

Na osłodę podjęto decyzję o umożliwieniu wykupu mieszkań komunalnych przez dotychczasowych najemców za cenę stanowiącą 5% wartości nieruchomości. Oznacza to, że za 50-metrowe mieszkanie, którego wartość rynkowa wynosi w naszym mieście około 60 tys. zł, lokator zapłaci jedynie ok. 3 tys. zł.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply