Poetycki wieczór w OKiR

0

Poezja21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, obchodzony jest jako Światowy Dzień Poezji (World Poetry Day). To święto pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. W tym roku będzie obchodzone także w naszym mieście. Szczegóły w rozwinięciu.

Poezja21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, obchodzony jest jako Światowy Dzień Poezji (World Poetry Day). To święto pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji ustanowione przez UNESCO w 1999 roku.

Do niedawna obchodzone było głównie w Paryżu, jednak jego idea z każdym rokiem wzbudza coraz większe zainteresowanie w całej Europie, a od kilku lat również w naszym kraju. Obchodom towarzyszą festiwale, konferencje, konkursy oraz spotkania poświęcone upowszechnianiu i popularyzacji poezji.

W tym roku święto poezji dotarło także do Paczkowa. 21 marca (godz. 17.00) Ośrodek Kultury i Rekreacji organizuje w restauracji „Jagienka” wieczór poetycki. W programie przewidziano spotkanie z twórcami, m.in. z krakowskim poetą, dramaturgiem i reportażystą Jackiem Lubartem-Krzysicą, promocję almanachu poetyckiego Nyskiej Grupy Literackiej pt. „Poetycka Dekada” oraz tomiku pt. „Świąteczne Przesłanie Konfraterni Poetów”. Wybrane wiersze i utwory poezji śpiewanej zaprezentuje młodzież ze Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków ALTERNA. 

Imprezę wspierają: Sklep Spożywczy „Ula” – Leszek Kubicki, Cukiernia – Danuta Cieśla, Kawiarnia i Cukiernia „Bombonierka”, Kwiaciarnia – Renata Miodońska, Restauracja „Jagienka”.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply