Polacy zwycięscy w Paczkowie!

0

Premia Lotna w PaczkowieNasze miasto okazało się wyjątkowo szczęśliwe dla polskich kolarzy. Podczas odbywającego się wyścigu Tour de Pologne jako pierwsi linię Premii Lotnej w Paczkowie przekroczyli aż trzej Polacy!

Premia Lotna Fiata w Paczkowie

Nasze miasto okazało się wyjątkowo szczęśliwe dla polskich kolarzy. Podczas odbywającego się wyścigu Tour de Pologne jako pierwsi linię Premii Lotnej w Paczkowie przekroczyli aż trzej Polacy!

Przy ul. Staszica umiejscowiona została Premia Lotna Fiata, na której zawodnicy walczyli o cenne punkty do klasyfikacji generalnej wyścigu. Kolarzy przywitały tłumy paczkowian, którzy zgromadzili się wzdłuż trasy przejazdu Tour de Pologne.

Pierwsza na ulicy Staszica pojawiła się czteroosobowa ucieczka, w której było aż trzech Polaków – Adrian Kurek, Damian Walczak i Łukasz Bodnar. Czwartym uciekinierem był Włoch Diego Caccia.

Jako pierwszy linię Premii Lotnej przekroczył Łukasz Bodnar z Reprezentacji Polski. Tuż za nim uplasował się Adrian Kurek z grupy Utensilnord Named oraz Damian Walczak również reprezentujący biało-czerwonych .

Kolarze mają dziś do pokonania najdłuższy, niemal 240 kilometrowy etap z Wałbrzycha do Opola. Premia Lotna w Paczkowie znajdowała się na 91 kilometrze. Na kolejnej, którą zlokalizowano w Prudniku polska ucieczka nadal utrzymywała swoją przewagę nad peletonem, a punkty po raz kolejny zgarnął Łukasz Bodnar. Niestety teraz zaczęła ona gwałtownie spadać i wynosi już tylko ok. 2 minuty. Peleton jedzie o około 20 km/h szybciej od uciekinierów, a do mety zostało jeszcze ok. 60 km.

Wyniki na poszczególnych premiach można śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie Tour de Pologne. Na kanale TVP1 oraz Eurosport do 19.00 potrwa także transmisja na żywo z trasy wyścigu. Niestety obie telewizje rozpoczęły przekaz dopiero po godz. 17 i Paczków… nie został pokazany. Będzie jeszcze na to szansa o godz. 20.04, kiedy to TVP1 wyświetli codzienną kronikę Tour de Pologne.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYŚCIGU

Tour de Pologne [GALERIA]

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply