Policja ujęła młodocianych złodziei rowerów

0

Policja ujęła młodocianych złodziei rowerów

Paczkowscy policjanci ustalili podejrzanych o kradzież ośmiu rowerów. Dwaj nieletni, 15 i 16-letni mieszkańcy Paczkowa w ciągu ostatnich trzech miesięcy dokonywali kradzieży na terenie naszego miasta i Nysy.

Policja ujęła młodocianych złodziei rowerówPaczkowscy policjanci ustalili podejrzanych o kradzież ośmiu rowerów. Dwaj nieletni, 15 i 16-letni mieszkańcy Paczkowa w ciągu ostatnich trzech miesięcy dokonywali kradzieży na terenie naszego miasta i Nysy.

W okresie od marca do maja w Nysie oraz Paczkowie dokonano kradzieży kilku rowerów. Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły funkcjonariuszy do ustalenia sprawców. Do popełnionego czynu przyznali się dwaj nieletni mieszkańcy Paczkowa.

Na podstawie zebranych podczas śledztwa materiałów ustalono, iż nieletni, ukradli osiem rowerów z tego trzy w Nysie i pięć w Paczkowie. Dalsze czynności doprowadziły do odzyskania jednego z jednośladów, którego wartość pokrzywdzony oszacował na 1200 zł. Policjanci z Paczkowa nadal pracują nad ustaleniem gdzie znajdują się pozostałe.

W związku z podejrzeniem popełnienia czynów karalnych nieletni odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Nysie w trybie opiekuńczo-wychowawczym.

foto: sxc.hu

Leave a Reply