Polsko-czeski turniej piłkarski w GCSiR

0

W hali sportowej GCSiR odbyły się dziś dwa turnieje piłki nożnej juniorów i seniorów w ramach projektu „Aktywność ruchowa łączy społeczności i pokolenia”.

To kolejna i ostatnia w tym roku impreza w ramach projektu dofinansowanego przez Euroregion Pradziad realizowanego od września b.r.

W pierwszej, porannej części turnieju zagrały drużyny dziecięce z roczników 2011 i młodsze – w sumie 8 zespołów. W obydwu kategoriach prym wiodły czeskie drużyny z Bernartic i Javornika zajmując dwa z trzech miejsc na podium. W młodszej grupie najlepszymi okazali się jednak mali piłkarze z A.P. „Krasnal” Trzeboszowice. Mimo gorszych lokat w tabeli dobrze zaprezentowali się też zawodnicy z KS Czarni Otmuchów oraz nowej, działającej niespełna dwa miesiące sekcji skrzatów KS Sparta Paczków.

W części drugiej, od godziny 14.00 o prymat walczyły zespoły seniorskie tj. Dinamo Javornik, Sokol Bernartice oraz drużyny LZS z Dziewiętlic, Gościc i Ujeźdźca. Bardzo dynamiczne i zacięte pojedynki, pełne wspaniałych zagrań i bramek toczyły się początkowo w dwóch grupach: czeskiej i polskiej. Po rozstrzygnięciach grupowych przyszedł czas na konfrontacje czesko-polskie. Drużyny LZS zadziwiały zaciętością i siłowym stylem gry, czeskie natomiast wyborną techniką, szybkością i dynamiką gry. W ostatecznym rozrachunku w futsalu te ostatnie cechy przyniosły lepsze rezultaty. W finale turnieju seniorskiego Sokol Bernartice pokonał LZS Gościce 5:2.

foto i tekst: GCSiR Paczków

Leave a Reply