Pomóżmy Nadii!

0

Pomóżmy Nadii!Nadia Bojarska z Kamienicy od urodzenia cierpi na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną. Każdy z nas może pomóc przekazując 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Pomóżmy Nadii!

Nadia Bojarska z Kamienicy od urodzenia cierpi na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną. Każdy z nas może pomóc przekazując 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Nadia urodziła się w 2009 roku w szpitalu św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich. –Byliśmy szczęśliwi z narodzin naszej córeczki. Mimo że jeszcze nie wiedzieliśmy o chorobie z Nadią działo się coś niedobrego. Nie chciała jeść wynikiem czego nie przybierała na wadze. Z tego powodu trafiliśmy do szpitala. Tam okazało się, że ma żółtaczkę i to ostatni dzwonek, aby zareagować. – mówi mama Nadii, pani Magdalena. –Gdy sytuacja została opanowana i Nadia zaczęła przybierać na wadzę przyszło pismo z Warszawy z wynikiem badania przesiewowego o podejrzeniu choroby. Podczas rozmowy z lekarzem i pielęgniarką czym jest ta choroba i jakie są jej skutki niby wszystko rozumiałam, ale w myślach nie chciałam tego przyjąć do wiadomości. Sądziłam że to pomyłka, że zrobią ponowne badania i okaże się, że to fałszywy alarm. –  dodaje.

Niestety ponowne badania tylko potwierdziły diagnozę – mukowiscydoza. -Pierwszą reakcją był szok, pojawiło się dużo emocji: żal, smutek, apatia i łzy. Trzeba było przyjąć do wiadomości i zaakceptować fakt że nasza córeczka jest chora. Dziś dokładamy wszelkich starań, żeby choroba wywołała jak najmniejsze skutki w organizmie i życiu Nadii. Wierzymy, że nasza córeczka będzie dzielna i nie podda się chorobie.

Mukowiscydoza to choroba genetyczna, która prowadzi do zalegania gęstego, lepkiego śluzu wywołując nawracające zakażenia, a w rezultacie uszkodzenia płuc i niewydolność oddechową. Schorzenie bardzo często wywołuje także przewlekły stan zapalny trzustki, prowadzący do uszkodzenia tego narządu i jego niewydolności, a niekiedy także wtórnej cukrzycy. Pozostaje chorobą nieuleczalną, z której nie da się wyrosnąć, można natomiast z nią żyć.

Obecnie Nadia leczy się w Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu. Tam dziewczynka znajduje się pod stałą fachową opieką lekarza.

Każdy z nas może wesprzeć finansowo leczenie i rehabilitację Nadii przekazując 1% podatku na jej subkonto w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą. Aby tego dokonać wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym w rubryce „Nazwa OPP” wpisać: „Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą” oraz w rubryce „Numer KRS” „0000064892”. W dziale „Informacje uzupełniające” w rubryce  „cel szczególny” należy wpisać „Nadia Bojarska”.

Możemy także pomóc bardziej bezpośrednio wysyłając sms pod numer 72880 o treści „at pomoc” (koszt 2,46 PLN) lub wpłacając środki pieniężne na konto bankowe:

 

ING BANK ŚLĄSKI

[PLN]  32 1050 1490 1000 0090 7649 8527

Tytuł wpłaty: Nadia Bojarska

 

lub wpłacając darowiznę na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

[PLN] 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473;   [EUR] 84 1020 3466 0000 9802 0007 0128

Tytuł wpłaty: Nadia Bojarska

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply