„Posypały się” mandaty

0

Zapinaj pasy!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie przeprowadzili w ubiegłym tygodniu akcję pod nazwą „Pasy”. Bilans – 50 osób ukaranych mandatami. Większość z nich to mieszkańcy Paczkowa.
Szczegóły w rozwinięciu.

Zapinaj pasy!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie przeprowadzili w ubiegłym tygodniu akcję pod nazwą „Pasy”. Bilans – 50 osób ukaranych mandatami.

Działania prowadzone były w środę 16 marca, w godzinach 6-22. Policjanci zwracali szczególną uwagę na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mandaty karne za niedopoełnienie tego obowiązku nałożono łącznie na 50 osób, kilkanaście z nich ukarano również za nadmierną prędkością. Zeszłotygodniowa kontrola objęła blisko 200 pojazdów.

Pomimo, że akcja prowadzona była w całym powiecie, to funkcjonariusze skupili się głównie na terenie Paczkowa, dlatego większość ukaranych mandatami osób, to mieszkańcy naszej gminy.

Jak podkreśla policja, celem tego typu działań jest uświadomienie kierowców i pasażerów jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Statystyki mówią, że aż połowa ofiar wypadków drogowych wyszłaby z nich cało, gdyby w chwili zdarzenia miały zapięte pasy.

 

Fakty i mity na temat pasów bezpieczeństwa na stronie www.pasybezpieczenstwa.pl.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply