Wichura, która przeszła minionej nocy przez gminę najwięcej szkód wyrządziła na paczkowskim cmentarzu.

Wiejący w nocy silny wiatr, mający w porywach do 100 km/h, spowodował spore zniszczenia na terenie gminy Paczków.

Straż interweniowała w nocy kilkakrotnie. Zastępy wyruszały m.in. do powalonych drzew w Wilamowej, Ujeźdźcu, Trzeboszowicach i Starym Paczkowie.

Najwięcej szkód wichura wyrządziła na cmentarzu komunalnym w Paczkowie, gdzie wiatr powalił kilka drzew niszcząc przy tym nagrobki. Jedno z drzew oparło się o dach cmentarnej kaplicy. Obecnie trwa porządkowanie terenu cmentarza.

Wiatr uszkodził też dach budynku gimnazjum przy ul. Sienkiewicza. Paczkowscy strażacy interweniowali też w Unikowicach, gdzie wiatr zerwał dach budynku gospodarczego.

10 KOMENTARZE

 1. Dobrze,że nikomu nic się nie stało, ale tragedia (oby nie) może się zdarzyć w każdej chwili.
  Patrząc na te drzewa na cmentarzu,widać,że większość z nich wymaga wycięcia,albo przycięcia.
  To jest cmentarz dla nas,ale i cmentarzysko drzew.

  • No właśnie słyszałem wywiad w radio nysa. Sędzia zmienił kwalifikację czynu, bo ma takie prawo widząc ,że prokuratura stawia złe zarzuty . Nie dziwię się,że oskarżonego zemdliło po ogłoszeniu wyroku . Pozytywny sygnał dla urzędników aby podejmowali decyzje zgodne z obowiązującym prawem bo kara będzie surowa i nieuchronna.

   • Powinni mu dorypać tak,aby go nie „zemdliło”, tylko tak , aż by się posrał na rzadko
    Wtedy inni na stołkach będą się bać,aby czasami nie musieli srać po nogach.

 2. Widocznie to złe miejsce zamiast martwić się cmentarzem niech zajmą się leczeniem genetycznym i ciał jak było w raju Ewa i Adam byli genetycznie doskonali dopiero nauka odkrywa długowieczność pierwszych ludzi i byli wolni i jeszcze bez religii , a może to nowe objawienie boskie w ciele poprzez genetykę do nieśmiertelności ciała i wolnego ducha wolności myśli i poglądów na inną rzeczywistość niż wpajano ludziom przez wieki.

 3. Znak z nieba śmierć i nauki religijne do kosza . Nauka i światła , a nie tajemnica wiary , Bóg nie ma sekretów tylko diabeł. ha , ha, ha?

 4. Walka polityczna na pewno kllauzura sumienia też w Polsce bez wojny piekło na ziemi , kiedyś ktoś powiedział daj Polakom władzę i wiarę w święty kościół to sami się pozabijają przepowiednia była trafna Polacy własnych sumień nie mają tyko pod dyktando elektoratu w sutannach tępy i słaby naród zależny i dający się zniewolić pod doktrynę ,a nie etykę i ogólnodostępną wiedzę.

 5. Jak się myli klauzulę z klauzurą. to i pieczywo z łuczywem można pozamieniać, poligloty od idioty nie odróżniać, co daje niezaprzeczalną legitymację do publicznego wypowiadania się w sieci.
  Gdy na końcu Twej twórczej drogi spoczniesz w paczkowskiej nekropolii, wszelki drzewostan z przerażeniem wystrzeli ku niebiosom. Aż się elektoratowi sutanny uniosą.

Leave a Reply