Powiat dołoży się do remontu kościoła w Gościcach

0

Kościół w GościcachRada powiatu nyskiego rozdysponowała środki na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków. W tym roku zabezpieczona na ten cel kwota została podzielona pomiędzy dziewięć podmiotów znajdujących się na terenie powiatu. Szczegóły w rozwinięciu.

 

{gallery}goscice:200:150:1:0{/gallery}

Rada powiatu nyskiego rozdysponowała środki na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków. W tym roku zabezpieczona na ten cel kwota została podzielona pomiędzy dziewięć podmiotów znajdujących się na terenie powiatu.

Wśród nich znalazła się m.in. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Gościcach – 5.000 zł, które wpłynie na jej konto zostanie przeznaczone na kontynuację, rozpoczętych w 2009 roku prac remontowych, polegających na wymianie stolarki okiennej na wieży kościoła parafialnego.

Niestety w przeciwieństwie do lat poprzednich gościcka parafia może być w tym roku jedynym podmiotem w naszej gminie, który uzyskał dotację na remont obiektu wpisanego do rejestru zabytków. Przypomnijmy, że podmioty uprawnione do ubiegania się o dotacje na renowacje, w tym wspólnoty mieszkaniowe, nie mogą w bieżącym roku liczyć na wsparcie z budżetu Gminy Paczków. W planie finansowym na 2011 r. nie przewidziano na ten cel ani złotówki, mimo iż na sesji budżetowej pojawił się wniosek o zabezpieczenie 50 tys. zł, które miałyby zostać przesunięte z dotacji dla Klubu Sportowego „Sparta”. Niestety wniosek nie został przyjety.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply