Powiatowe sukcesy młodych sportowców

0

Mijający miesiąc był niezwykle udany dla paczkowskiego sportu szkolnego. W ręce dzieci i młodzieży z placówek z terenu gminy trafiły aż dwa tytuły mistrzów powiatu.

Mijający miesiąc był niezwykle udany dla paczkowskiego sportu szkolnego. W ręce dzieci i młodzieży z placówek z terenu gminy trafiły aż dwa tytuły mistrzów powiatu.

3 grudnia podopieczne Szkoły Podstawowej w Kamienicy wywalczyły pierwsze miejsce podczas rozgrywanego w Nysie turnieju finałowego Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt.

W imprezie zorganizowanej przez nyski oddział Szkolnego Związku Sportowego, drużyna w składzie Anna Polcyn, Klaudia Bilewicz, Julia Kalfas, Brygida Bogacka, Ilona Nocoń, Karolina Napieracz, Karolina Tetłak, Natalia Dyrda, Adrianna Sieprawska w pięknym stylu pokonała zespoły z Nysy i Głuchołaz. Warto podkeślić, że młode szczypiornistki w trzech rozegranych spotkaniach zdobyły aż 10 bramek, tracąc przy tym tylko jedną. Zwycięstwo w nyskim turnieju dało młodym kamieniczankom awans do turnieju finałowego.

Kilkanaście dni później dobry przykład od dziewczynek z Kamienicy wzięli piłkarze z reprezentacji Zespołu Szkół w Paczkowie. W rozegranym na hali GCSiR finale turnieju powiatowego, podopieczni Jarosława Soszka wywalczyli tytuł mistrzów powiatu w halowej piłce nożnej. W kolejnych spotkaniach paczkowianie w składzie: Przemysław Golińczak. Maciej Biernacki, Dawid Kowalski, Paweł Nowiński, Konrad Cempiel, Sylwester Wudniak, Dariusz Gruca, Wojciech Podobiński, Konrad Rodak, pokonali 2:1 Zespół Szkół w Głuchołazach, zremisowali 1:1 z nyskim Zespołem Szkół Technicznych, zwyciężyli 2:1 z tamtejszym Zespołem Szkół Rolniczych, a na koniec zremisowali bezbramkowo z ekipą z Otmuchowa. Dzięki ubiegłotygodniowemu zwycięstwu piłkarze Zespołu Szkół zapewnili sobie grę w półfinale wojewódzkim w Brzegu.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply