Powrót do przeszłości

29

Woda z rzeki, wiadro zamiast spłuczki, znicz w zastępstwie żarówki- władze Paczkowa ponownie uruchomiły szalet…

Paczkowskie władze “rozwiązały” problem braku dostępu do publicznej toalety. Nie wiadomo tylko czy śmiać się, czy płakać. Dzisiaj szalet został udostępniony, ale to, co zobaczyli odwiedzający go ludzie przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Niestety nie było to zaskoczenie pozytywne.

W toaletach nie było ani prądu, ani bieżącej wody. Obok każdej muszli stało wiadro z wodą do spłukiwania i zapalony znicz, który miał dawać światło w pozbawionych elektryczności toaletach. W umywalkach również nie było bieżącej wody – zamiast tego wstawiono plastikowe wiadra z wodą. Co równie ciekawe, mężczyzna dyżurujący w szalecie donosił ją… z rzeki!

To już przechodzi ludzkie pojęcie! Po raz kolejny zostaliśmy potraktowani jak bydło! – żali się jeden z handlujących na targowisku. – Jaki będzie kolejny krok? Wiązka siana do podcierania obok sedesu? Cała ta sytuacja pokazuje szacunek naszych władz do społeczeństwa. – kwituje.

Możemy sobie tylko wyobrazić konsternację naszych południowych sąsiadów, którzy mieli wątpliwą przyjemność skorzystania z paczkowskiego szaletu i opinię jaką wyrobią sobie na temat Polski po takim “przeżyciu”.

29 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy dalej pobierają opłaty? Znicz w toalecie to oszczędność, czy nowatorski pomysł jak przyciągnąć do naszego miasta turystów?

  • jak dla mnie kompletna porażka, nie dość że pogarda dla ludzi to jeszcze wstyd na całą Polskę ,bo przecież turyści przyjażdzają do Paczkowa z całego kraju .. ani miejsca rozwoju dla młodzierzy ani , żeby się wyszaleć bo miasto ma to w poważaniu , to jeszcze toalety jak u Flinstonów , o ile sami nie mieli lepiej .. dziwić się , że ludzie uciekają ..

 2. he he normalnie jaja sobie robia z ludzi ….. najlepiej to napelnic te wiadra wiadomo czym i pod ratusz zaniesc pod glowne wejscie :) co wy na to??? :):):)

 3. Ktos kiedyś powiedział ,ż e ” Dramatem naszej epoki jest to ,że głupota zabrała się za myslenie ”
  Namacalny dowód – Paczków i toalety miejskie . Panie Burmistrzu to kompromitacja nie tylko Pana osoby .
  W oczach odwiedzających Paczków Gości to kompromitacja wszystkich mieszkańców miasta i powód do niewybrednych
  żartów . Przepraszam za okreslenie , ale ten „zasrany interes ” swiadczy o tępocie Pana Urzędników ?
  Jaki bezmózgowiec podjął tak absurdalną decyzję ? Czy on jeszcze pracuje ?
  Jeżeli istnieje awaria techniczna w obiekcie , to co stało na przeszkodzie postawienie nawet TOI TOI – ki .

 4. Rozumiem, że ten znicz ma nawiązywać do średniowiecznej kultury, z jaką kojarzyć się ma turystom Paczków. A tak poważnie, Burmistrz nie musi zajmować się takimi sprawami, ale przez lata dobierał sobie ludzi, którzy powinni widzieć problemy i je rozwiązywać. Jeśli nawet tego typu sprawy potrafią spaprać, to…. no właśnie i co dalej.

 5. mam nadzieje ze „autor” zgłosił sprawę do sanepidu!
  Dlaczego nie „JA,Ty, Inni”?? Bo po to są radni żeby dbać o Nasza społeczność.
  Czekam na publikację wyników kontroli……

 6. Moi drodzy, nie bądźcie tacy drobiazgowi…jak kogoś na prawdę przyciśnie to nie będzie dla niego istotne czy słabe oświetlenie, woda z rzeczki czy brak papieru…Co niektórym widocznie wojny trzeba…takie mają wymagania…

 7. Ponoć od Nowego Roku przed UM w godzinach urzędowania przez odpowiednio wyuczonych urzędników dla wszystkich chętnych będą rozdawane pampersy, a nawet jeśli ktoś sobie zażyczy to mu założą. Już trwa nabór do zawodu 'pampersiarz’.

 8. Widok naprawde fajny i czemu kto sie czepia o swiatełko w zniczu to nowy kult sie zaczoł w tym miescie miasto stare szkoda ze nie uzyto tam pochodni lepiej by wygladalo a pan klozetowy powinien miec tarcze ,kopie i zbroje ciekaw jestem jak wyglada wc w Paczkowskim Ratuszu czy tez w michach sie myja i do wiader zalatwiaja mysle ze tak bo przeniesli to na Paczkowskie ulice tylko gratulowac pomysłu brawo władze miasta grodu Paczków

Leave a Reply