Powstaje nowa drużyna siatkarska! Za WŁASNE pieniądze!

0

Polska SiatkówkaKilku młodych Paczkowian – pasjonatów siatkówki, nawiasem mówiąc nieźle  grających, postanowiło założyć w naszym mieście męską drużynę piłki siatkowej. Od kilku lat systematycznie uprawiali tę dyscyplinę sportu w różnych miejscach i przy różnych okazjach, nie tylko w Paczkowie, teraz postanowili spróbować sił w regularnych rozgrywkach. Są zapaleńcami, na razie większość się uczy, ale zdecydowali przy pomocy własnych środków finansowych stworzyć drużynę do III Ligi Opolskiej.

Nie mając osobowości prawnej próbowali „podpiąć się” do paczkowskiej Sparty i istniejących tam sekcji żeńskich. Połączyli to z walką o dofinansowanie. Zwrócili się nawet do Rady Miejskiej w Paczkowie, niestety jak twierdzą, taki ruch w środku sezonu siatkarskiego i po uchwaleniu budżetów spowodowały, że ich starania spełzły na niczym. Postanowili więc utworzyć stowarzyszenie i działać samodzielnie. Dobrą okazją ku temu był istniejący, ale od jakiegoś czasu nieaktywny UKS LIDER Paczków. Wspólnie z kilkoma starszymi działaczami reaktywowali więc utworzony przed dziesięcioma laty klub siatkarski.

W czwartek 25 marca w Hali Sportowej GCSiR odbyło się Walne Zebranie nowo zadeklarowanych członków stowarzyszenia. Jest ich na razie 18, ale to dopiero początki. Wybrano już nowe władze, zmodernizowano statut i zaplanowano kilka działań na najbliższy czas. Do Zarządu LIDERA weszli: Mariusz Kwiecień (jeden z jego twórców), Grzegorz Hulbój, Michał Hebel, Bartosz Bocheński oraz Radosław Napieracz. Komisję Rewizyjną stanowią  Beata Korytkowska, Łukasz Bugański oraz Eugeniusz Białek.

W najbliższych planach stowarzyszenia są regularne treningi (wtorki i czwartki, godz. 19.30) oraz starania o zdobycie finansowania jesiennych występów w Opolskiej III Lidze Siatkówki Mężczyzn. Członkowie drużyny są do tego stopnia zdeterminowani, że większość kosztów związanych z rozgrywkami, przynajmniej w tym pierwszym sezonie, chcą pokryć z własnej kieszeni.

O dalszych poczynaniach paczkowskich siatkarzy będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply