Propozycje na Dzień Dziecka

Propozycje na Dzień Dziecka

OKiR przygotował sporą atrakcję dla naszych najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Już jutro w kinie rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Filmów dla Dzieci „Zaczarowany Ekran”. Jednym z jego punktów będzie koncert Majki Jeżowskiej. W Dzień Dziecka warto też zabrać swoje pociechy na nowootwarty plac zabaw przy ul. Mickiewicza.

Propozycje na Dzień DzieckaOśrodek Kultury i Rekreacji przygotował sporą atrakcję dla naszych najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Już jutro w Kinie „Kopernik” rozpocznie się trzecia edycja Paczkowskiego Festiwalu Filmów dla Dzieci „Zaczarowany Ekran”. Jednym z jego punktów będzie koncert Majki Jeżowskiej. W Dzień Dziecka warto też zabrać swoje pociechy na nowootwarty plac zabaw przy ul. Mickiewicza.

Przez trzy dni, od środy 30 maja do 1 czerwca młodzi kinomaniacy będą mieli okazję obejrzeć dziewięć różnych filmów, począwszy od odświeżonej wersji Króla Lwa, a skończywszy na Muppetach i przygodach Kubusia Puchatka – najnowszych produkcjach wytwórni Walta Disney’a. Coś dla siebie znajdą także nieco starsze dzieci, które z pewnością zainteresują filmy “Giganci ze stali” oraz “Immortals: Bogowie i Herosi”. Przed każdą projekcją festiwalową wyświetlony zostanie film „Przewodnik po Paczkowie z Bożeną Stachurą”. Prelekcje wygłosi Jacek Szymański z Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

W Dzień Dziecka na scenie Kina “Kopernik” pojawi się także Majka Jeżowskiej, artystka, która na swoje familijne koncerty od lat przyciąga bardzo szeroką publiczność i na której przebojach, takich jak “A ja wolę moją mamę”, czy “Wszystkie dzieci nasze są”, wychowują się kolejne pokolenia słuchaczy. Początek występu o godz. 11.30. Wstęp zarówno na koncert, jak i na wszystkie projekcje filmowe jest bezpłatny. Bilety na poszczególne seanse można odbierać w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz w Kinie “Kopernik”.

By sprawić radochę naszym najmłodszym, w Dzień Dziecka warto wybrać się z nimi również na nowy plac zabaw przy ul. Adama Mickiewicza. Obiekt został usytuowany na terenie dawnej miejskiej strzelnicy sportowej naprzeciwko siedziby Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych. Do dyspozycji najmłodszych pozostaje ok. 30 elementów w tym huśtawki, zjeżdżalnie, drewniane wieże, pomosty, drabinki, czy bujaki sprężynowe. Inwestycja kosztowała 51 tys. zł i została sfinansowana niemal w połowie ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Ale czrkALE CYRK (30 maja, godz. 9.00)

Małe nie zawsze jest piękne, zwłaszcza gdy jest się 10-latkiem w świecie, w którym wszyscy dorośli to ponuracy, a okolicą rządzi złośliwy zbir o przydomku Żaba. Najlepiej wie o tym następca znanego wszystkim Mikołajka – utalentowany mały Wiktor i jego zgrana paczka przyjaciół, na czele z genialnym psem Ozorkiem. Gdy pewnego dnia w ich sennym miasteczku zawita cyrk i ogłoszony zostanie konkurs młodych talentów, Wiktor stanie przed życiową szansą udowodnienia wielkim ważniakom, ze mały może więcej! Pomysłowy 10-latek nie wie jednak, że arcyłotr Żaba ma w zanadrzu chytrą sztuczkę, która może pokrzyżować jego plany.

 

Winx - Magiczna przygodaWINX. MAGICZNA PRZYGODA (30 maja, godz. 11.00)

Podczas gdy Bloom – była członkini klubu Winx – zmaga się z trudnymi obowiązkami  księżniczki krainy Domino, pałające żądzą zemsty wiedźmy planują zniszczenie mitycznego drzewa życia, które utrzymuje w równowadze siły dobrej i złej magii. Czarodziejka Smoczego Płomienia obawia się, że nie podoła roli władczyni Heraklionu i żony przystojnego Skya. Z pomocą oddanych przyjaciółek – Flory, Stelli, Musy, Tecny, Layli i Roxy – rzuci jednak wyzwanie podstępnym siłom zła i nauczy się, jak zostać prawdziwą królową i zdobyć zaufanie poddanych.

 

Król lewKRÓL LEW (30 maja, godz. 17.00)

Simba jest bardzo ciekawym świata lwiątkiem a zarazem następcą Mufasy, władcy Lwiej Ziemi. Królem pragnie jednak za wszelką cenę zostać Skaza, brat Mufasy. Nienawiść do bratanka popycha go do uknucia podłej intrygi. W jej wyniku Mufasa ginie, a Simba w poczuciu winy opuszcza Lwią Ziemię. Wycieńczonego lwa odnajduje dwójka wesołych przyjaciół – surykatka Timon i guziec Pumba. Przekazują młodemu lwu swą wielką życiową mądrość: hakuna matata – czyli „nie martw się”. Simba wiedzie z Timonem i Pumbą beztroskie życie do czasu, gdy spotka Nalę, swą przyjaciółkę z dzieciństwa, która mówi mu o okrucieństwach i zniszczeniach w krainie, rządzonej przez Skazę. Mimo to Simba nie może zdecydować się na powrót, bo ciągle ucieka przed przeszłością… Czy duch Mufasy pomoże Simbie podjąć właściwą decyzję? 

 

Ale czrkKUBUŚ I PRZYJACIELE (31 maja, godz. 9.00)

Pewnego leniwego dnia w Stuwiekowym Lesie Kubuś wybiera się na poszukiwanie ukochanego miodku. Jako że jego rozumek nie jest zbyt wielki, przekręca znaczenie wiadomości, którą zostawił mu Krzyś. Według Kubusia wynika z niej, że jego przyjaciel został porwany przez tajemniczego stwora Bendezara. Dzielny miś mobilizuje pozostałych mieszkańców lasu, po czym wszyscy ruszają z heroiczną odsieczą Krzysiowi. Będzie to wyprawa pełna komicznych i wzruszających wydarzeń.

 

 

MniamMNIAM! (31 maja, godz. 11.00)

Gdy zaprzyjaźniona z łagodnym rekinem żarłaczem  sympatyczna rybka odkrywa, że kłusownicy pojmali jej niewyklutych braci i siostry, mimo grożących jej niebezpieczeństw rusza w pogoń za porywaczami. Nieustraszony rekin nie może zostawić przyjaciela w potrzebie i dzięki wynalezionemu przez genialną ośmiorniczkę „rybiemu skafandrowi”, wychodzi na suchy ląd. Tam odkryje, że ludzi i rekiny faktycznie niewiele dzieli i że prawdziwym przysmakiem morskiego drapieżnika jest… kurczak! Tak rozpoczyna się żywiołowy wyścig z czasem i rozbrajająco śmieszny pojedynek z myśliwymi i podstępnym drobiem, którego finałem może być tylko nieziemskie starcie o wielkie żarcie!

 

AstroboyASTROBOY (31 maja, godz. 16.00)

Niesamowita opowieść o chłopcu-robocie, który w poszukiwaniu swojego przeznaczenia przeżywa masę niebywałych przygód! Wyposażony w silniki odrzutowe w butach i działa laserowe w dłoniach wymknie się wojskowemu pościgowi i stoczy niejeden pojedynek ze złymi robotami. Wszystko po to, aby wrócić do rodzimego Metro City i powstrzymać złego prezydenta Stone’a przed planami opanowania całej Ziemi.

 

 

IMMORTALS. BOGOWIE I HEROSI (31 maja, godz. 18.00)

Wiele lat po mitycznym zwycięstwie Bogów nad Tytanami na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Żądny władzy król Hyperion (Mickey Rourke) wypowiada wojnę ludzkości. Plądrując bezbronne, wobec jego brutalnej armii, ziemie Grecji poszukuje legendarnego Łuku – broni o niewyobrażalnej mocy, wykutej niegdyś w niebiosach przez Boga Wojny, Aresa. Ten kto posiądzie broń będzie dowodził czekającymi na uwolnienie Tytanami. Jedynym, który postanawia przeciwstawić się Hyperionowi jest wybrany przez bogów Tezeusz. W rękach tego prostego człowieka spoczywa teraz los ludzkości i tylko on może uratować ją przed całkowitą zagładą. 

 

MUPPETY (1 czerwca, godz. 16.00)

Muppety, na których wychowało się kilka pokoleń widzów, już niedługo szturmem wezmą srebrny ekran. Już niedługo będziemy mogli znów bawić się wraz z Kermitem, Świnką Pigi i resztą kultowych bohaterów wymyślonych przez Jima Hensona. 
W czasie wakacji w Los Angeles, największy fan Muppetów Walter oraz para jego przyjaciół – Gary (Jason Segel) oraz Mary (Amy Adams) odkrywają nikczemny plan nafciarza Texa Richmana (Chris Cooper). Zamierza on zburzyć Teatr Muppetów, aby wydobywać ropę, której złoże właśnie pod nim odkryto. Chcąc ocalić teatr i pomóc w wystawieniu największego przedstawienia Muppetów w historii, Walter, Mary i Gary muszą zebrać 10mln dolarów i pomóc Kermitowi zjednoczyć starą ekipę Muppetów, których drogi się rozeszły…

 

Giganci ze staliGIGANCI ZE STALI (1 czerwca, godz. 18.00)

 

Charlie Kenton (Hugh Jackman) jest weteranem walk wręcz. Jego kariera zakończyła się z chwilą, gdy panowanie na ringu przejęły roboty. Teraz zajmuje się organizacją nielegalnych walk i renowacją robotów. Jest na dnie, gdy w jego życiu pojawia się Max (Dakota Goyo), który twierdzi, że jest jego synem. Chłopak motywuje go do wytrenowania robota, który mógłby stanąć do walki o mistrzostwo. Stawki w tym brutalnym sporcie są wysokie, a Charlie i Max mają tylko jedną szansę, by wrócić na szczyt.

 

 


{loadposition adsense1}

Leave a Reply