Przetarg do powtórki

0

12 lipca mieliśmy poznać wykonawcę modernizacji widowni stadionu Sparty Paczków przy ulicy Jagiellońskiej. Mieliśmy, ale niestety nie poznaliśmy, bowiem przetarg został unieważniony ze względu na to, iż cena jedynej oferty na wykonanie prac, złożonej przez firmę „PEKBUD” z Wójcic, przewyższała kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W tej sytuacji przetarg został rozpisany ponownie, a oferenci mają czas na zgłaszanie wniosków do 2 sierpnia.

Cała inwestycja odbywać się będzie w dwóch etapach. Pierwszy obejmować będzie remont całej istniejącej widowni, z wymianą siedzisk dla kibiców oraz remontem dwóch wiatek dla zawodników rezerwowych drużyny „gospodarzy” i „gości”. W projekcie przewidziano również zmniejszenie ilości miejsc siedzących z ok. 800 do 593. 

Na widowni zamontowane zostaną typowe krzesełka stadionowe z oparciami, wykonane z tworzywa sztucznego w kolorach klubowych (żółtym i czerwonym), układające się w napis „SPARTA”. Całe trybuny podzielone będą na 9 sektorów, zwiększy się ilość przejść miedzy nimi oraz ich szerokość. Dwa największe sektory, o łącznej liczbie miejsc siedzących 228, będą zadaszone, a dwa inne (115 miejsc) wydzielone będą ogrodzeniem o wysokości dwóch metrów – będzie to widownia dla kibiców drużyny „gości”. 

W drugim etapie inwestycji nad częścią widowni zamontowane zostanie zadaszenie z zielonej blachy trapezowej, powlekanej, na lekkiej konstrukcji stalowej. W tegorocznym budżecie gminy, na przebudowę trybun przewidziano 150 tys. złotych. Autorem projektu wykonawczego modernizacji stadionu jest firma „Usługi inwestycyjno-budowlane Jan Hetnar” z Paczkowa.

Projekt zadaszenia stadionu w Paczkowie    Rzut poziomy nowej widowni stadionu w Paczkowie

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply