Przewoził siedmioro dzieci pod wpływem alkoholu

36
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: KPP Nysa

71-latek stracił prawo jazdy za jazdę na „podwójnym gazie”. Jakby tego było mało podróżował z dziećmi przekraczając dopuszczalną prędkość.  

 

[ads1]

 

15 stycznia we Frydrychowie policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli 71-letniego kierowcę, który przekroczył prędkość o 20 km/h poza terenem zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ok. 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zachowanie mężczyzny było tym bardziej nieodpowiedzialne, że w pojeździe podróżowało z nim siedmioro dzieci wraz z ich opiekunem.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

36 KOMENTARZE

  • nie bardzo kapuję , czego czepiacie się gościa , w tytule artykułu pisze wyrażnie ,że ,, przewoził siedmioro dzieci pod wpływem alkoholu ,,, jasno z tego wynika ,że to dzieci były pijane , czy wszystkie były jego ??

 1. BRAWO !!! Nareszcie DURNIA złapali. Pięknie pan nauczyciel zareklamował swoją firmę przewozową , myślał że jak syn były policjant to się może uda. Takiego idiotę powinni do więzienia zamknąć a nie tylko grzywnę !

 2. Zgadzam się z tym ! Były nauczyciel w-fu ,syn były policjant . Kiedyś surowość dla uczni a teraz bezmozgowosc . Kara więzienia i koniec , nie ma litości .

 3. Facetowi należy się kara.,co do tego nie ma wątpliwości. Tylko po co tyle jadu w komentarzach? I co ma do tego jego rodzina? nie pojmuję…

 4. Co to za wynik 0,5 promila? Jedno piwko wieczorem za dużo. Zamiast czterech,mógł wypić trzy, albo gdyby go zatrzymali godzinę później wszystko było by w normie.

   • Kraj Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy
    Czechy 0 ‰
    Słowacja 0 ‰
    Estonia 0 ‰
    Rumunia 0 ‰
    Rosja 0 ‰
    Ukraina 0 ‰
    Węgry 0 ‰
    Norwegia 0,2 ‰
    Szwecja 0,2 ‰
    Polska 0,2 ‰
    Austria 0,5 ‰
    Dania 0,5 ‰
    Francja 0,5 ‰
    Bułgaria 0,5 ‰
    Finlandia 0,5 ‰
    Hiszpania 0,5 ‰
    Wielka Brytania 0,8 ‰

    Patrząc na te limity, to większość państw ma większą(ciut,ciut) normę.
    A wy zaraz wielka tragedia! Pewnie nie jedno z Was rano jechała po…. większej,lub mniejszej imprezce.

    • Co nas inne kraje obchodzą,mieszkamy w Polsce i polskie prawo obowiązuje,dlatego żadna obrona tutaj nie ma miejsca,kolesiostwo nie pomoże

    • Wielka Brytania 0,8 ‰ jak by w Polsce tak dopuścili to wszyscy jeździli by naje..ni,ktoś jak wieczorem pije za dużo a na drugi dzień podejmuje się jazdy jeszcze w dodatku mając taka pracę to powinien udać się do psychiatry,z komentarzy widać że są takie że próbują bronić tego pana ,pomyślcie co by było jak by to wasze dziecko jechało tym busem z wypitym kierowcom i nie daj boże jest tragedia czy te komentarze obrońców były by takie same..

 5. Już pani z wydziału oświaty nie załatwi teściowi dowozu dzieci do szkoły,może troszkę korupcja w naszym mieście się ukruci,będę to obserwował

 6. A przecież jakiś czas temu była sytuacja z jednym z jego kierowców, który kierował autobusem Sinbad.
  Został zatrzymany za jazdę pod wpływem, nawet w TV o tym było głośno.

 7. Dziwię się kierowcom, którzy komentując wydarzenie nie widzą siebie w tej sytuacji. Trzeba być idiotą, żeby wozić dzieci po pijanemu. Skoro zabrali prawko, to był pijany i nie ma zmiłuj. Zastanawiam się, dlaczego opiekun nie został ukarany mandatem przynajmniej, zgodnie z kodeksem drogowym. Ślepy, czy też pod wpływem. podejrzewam, że nie było to pierwszy raz i nie wierzę, że opiekun nie wyczuł odoru wódy. Może taki pracuś, że z katarem jeździł ? Poza tym nie jest to w Paczkowie odosobniony przypadek i znam takich, co wsiadają za kółko dopiero po wypiciu, bo po trzeźwemu się boją. Czas najwyższy aby nasza policja wzięła się za parkowanie na zakazie w rynku, na zakręcie koło szpitala i banku PKO a poza tym, w nocy nie ma policji, gdy jeździ wieś swoimi furami bez tłumików.

  • A oni co nie piją i nie jeżdżą po ???? Ciekawe co Ty robisz w nocy, skoro widzisz kto jeździ???
   Pewnie jesteś po tej samej „szkole” co „Bolek”???
   Kapusi trzeba piętnować i niszczyć!!!

 8. Winny musi ponieść karę .Rodzina nie jest niczemu winna.Myślę ,że teraz przeżywają trudne chwile.Nie kopie się leżącego .

  • a gdzie była rodzina , jak pijany gość woził dzieci ?????
   pewnie siła go trzymała w domu ??????
   ogarnij się zanim napiszesz kolejne bzdury

 9. Tylko dlaczego burmistrz zatrudnienil emeryta i to jeszcze teścia pani z oświaty? Może dlatego że naczelnika oświaty też jest Pani Rolka rodzina Pana Burmistrza i ona chciała pomoc swojej pracownicy, która się przyjaźni z panią naczelnik? A pan burmistrz nie ma bezrobotnych w mieście? Tak tworzy nowe miejsca pracy? Gratuluję

 10. kierowco , ogarnij się , oświata i wszystko co wokół niej , to relikt komuny , dziwnym zbiegiem okoliczności przetargi wygrywają ci co maja znajomości i wcześniej wiedzą o wymaganiach stawianych biorącym udział w przetargu , po takim incydencie burmistrz powinien w trybie natychmiastowym rozwiązać umowę na świadczenie usługi przez tego pijanego gościa , właściciela firmy transportowej ,oraz pozbawić gościa możliwości startu w następnym przetargu , jak zrozumiałem z artykułu , powinien ją też rozwiązać choćby ze względu na panujące tam układy między kimś z rodziny a przewożnikiem
  chyba w tym przypadku burmistrz dał plamę , miało być lepiej jak za starego burmistrza , a wyszło chyba jak zawsze

 11. NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA DLA JAZDY POD WPŁYWEM ALKOHOLU!!!!! Dla nikogo !!! Kierowca przewożący dzieci!!???! KRYMINAŁ i koniec kropka , Nie obchodzi mnie również kim jest „sprawca” dla mnie może być protegowanym samego Trumpa! W kilku komentarzach przeczytałam „nie kopcie leżącego!” Jeszcze chwila i przez niego ZAKOPANO by kilkoro dzieci ,ale to banał przecież dla niektórych! Uważam ,że prawo dla kierowców „pod wpływem” jest zbyt liberalne w Polsce, niestety. Ktoś inny napisał „ciekawe czy wy nigdy nie jechaliście pod wpływem” ,odpowiadam NIE ,NiGDY !!!!NIGDY NIE WSIADŁAM DO SAMOCHODU Z NAJMNIEJSZA OBAWA ,CO DO STANU MOJEJ TRZEŹWOŚCI…JESTEM MAMĄ…TO ZOBOWIĄZUJE,JESTEM CZŁOWIEKIEM I NIE WOLNO MI NARAŻAĆ CZYJEGOŚ ZDROWIA I ŻYCIA,PRZECIEŻ TO JEST TAKIE PROSTE,…………….DZIECINNIE PROSTE…

Leave a Reply