Rajd rowerowy wokół jeziora

0

Rajd rowerowy wokół jezioraW sobotę 30 czerwca nad zbiornikami wodnymi Topola i Kozielno odbędzie się Powiatowy Rajd Rowerowy zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich. Nie zabraknie cennych nagród do wygrania (w tym rowerów górskich) oraz wspaniałej atmosfery.

Rajd rowerowy wokół jeziora

W sobotę 30 czerwca nad zbiornikami wodnymi Topola i Kozielno odbędzie się Powiatowy Rajd Rowerowy zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich. Nie zabraknie cennych nagród do wygrania (w tym rowerów górskich) oraz wspaniałej atmosfery.

Każdy uczestnik otrzyma koszulkę BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka, smycz, opaskę oraz smaczną grochówkę i kiełbaskę z grilla. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Powiatowy Rajd Rowerowy ma już swoją historię. Corocznie w tej imprezie sportowo-rekreacyjnej bierze udział kilkuset uczestników z powiatu ząbkowickiego i okolic. W tym roku po raz pierwszy trasa rajdu poprowadzi wokół zbiorników Topola i Kozielno.

Start i metę zaplanowano w pobliskiej Błotnicy. Stamtąd uczestnicy wyruszą w kierunku Topoli by wałami zbiorników przejechać trasę 12 km przez tamy i elektrownie wodne docierając z powrotem do Błotnicy. Wszystko oczywiście w spacerowym tempie, aby podziwiać krajobrazy i otaczającą przyrodę.

Na mecie, w specjalnie przygotowanym rowerowym miasteczku, na wszystkich czekać będzie smaczna grochówka, oraz kiełbaska z grilla. Dla najbardziej aktywnych nie zabraknie konkurencji sprawnościowych, w których wygrać można rowery górskie i inne nagrody rzeczowe. Nagrody losowane są również spośród tych, którzy przebyli całą trasę wokół zbiorników.

Na Powiatowy Rajd Rowerowy zapraszamy wszystkich – i dzieci i dorosłych – komentuje Starosta Ząbkowicki Roman Fester. – Dla wszystkich zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji, które powinny uatrakcyjnić tegoroczną imprezę. Start i meta będzie znajdowała się przy świetlicy wiejskiej w Błotnicy, tam również powstanie miasteczko rowerowe. Udział w rajdzie jest bezpłatny, dzięki projektowi „BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka promocja walorów turystycznych obszaru LGD Qwsi poprzez organizację powiatowego rajdu rowerowego”. Projekt został najwyżej oceniony przez Radę Qwsi i został wybrany do dofinansowania. Powiat otrzyma zwrot w wysokości 80 % kosztów netto. – kończy starosta.

Zapraszamy do udziału. Start imprezy o godzinie 10.00. Zapisy w dniu rajdu od 9.00.do 9.30 na starcie. Szczegółowe informacje: Starostwo Powiatowe Wydział Promocji i Rozwoju, ul. Sienkiewicza 11, 57-200 Ząbkowice Śląskie, tel. 74 816 28 15.

Trasa rajdu

Leave a Reply