Remis i trzy porażki na początek. 8:3 w ostatnim meczu

Sparta Paczków - logoRozpoczęcie rundy wiosennej IV ligi opolskiej zbliża się wielkimi krokami. Zajmująca siódme miejsce w tabeli ligowej Sparta Paczków rozpoczęła niedawno przygotowania do mających wystartować w marcu rozgrywek. W ramach przygotowań w minionym miesiącu zostały rozegrane cztery mecze sparingowe. Szczegóły w rozwinięciu.

 

Sparta Paczków - logoRozpoczęcie rundy wiosennej IV ligi opolskiej zbliża się wielkimi krokami. Zajmująca siódme miejsce w tabeli ligowej Sparta Paczków rozpoczęła niedawno przygotowania do mających wystartować w marcu rozgrywek. W ramach przygotowań w minionym miesiącu zostały rozegrane cztery mecze sparingowe. 

W pierwszym z nich, 5 lutego na wyjeździe podopieczni Marcina Krótkiewicza zremisowali w Jeseniku z tamtejszą drużyną 3:3.

Tydzień później paczkowianie sprawdzali swoją dyspozycję w meczu przeciwko Strzeliniance Strzelin – beniaminkowi IV ligi dolnośląskiej. W meczu rozegranym na sztucznej murawie w Dzierżoniowie Sparta uległa strzelinianom 2:3 (bramki dla Sparty: Krótkiewicz (k), Markowski).

Kolejny sprawdzian Spartanie odbyli w piątek 18 lutego. Paczkowska drużyna zmierzyła się wówczas w Bielawie z Orłem Ząbkowice Śląskie. Niestety również tego meczu nie można zaliczyć do udanych. Po golach Krótkiewicza i Niziołka Sparta przegrała tym razem 2:5 (do przerwy 0:4).

O ile przegraną z uczestniczącą w wyższej klasie rozgrywek trzecioligową drużyną z Ząbkowic można wybaczyć, o tyle sobotnia przegrana z Polonią Głubczyce mocno niepokoi, tym bardziej, że drużyna ta jest grupowym rywalem paczkowian. W ostatnim meczu, na niespełna miesiąc przed startem rozgrywek Polonia dosłownie “rozstrzelała” Spartę. Podopieczni trenera Krótkiewicza ulegli drużynie z Głubczyc aż 8:3.

Przed wznowieniem meczów ligowych Spartanie mają w planie jeszcze jeden sparing oraz starcie w ramach II rundy Pucharu Polski na szczeblu Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Rozgrywki IV ligi opolskiej zostaną wznowione 19 marca. Paczkowianie zmierzą się wówczas na wyjeździe z wiceliderem tabeli, Startem Namysłów.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply