Rok 2009 w statystykach Policji

0

Kronika policyjna79,7% – to odsetek wykrywalności przestępstw w 2009 roku, jakim mogą pochwalić się paczkowscy policjanci. Taki wynik stawia ich pod tym względem na trzecim miejscu w powiecie nyskim, jest o 7,6% wyższy od średniej w województwie opolskim i aż o 12,7% lepszy od średniej krajowej. Na 363 przestępstwa stwierdzone w minionym roku na terenie gminy, policjanci z Paczkowa ustalili sprawców 289.

Od 1 stycznia do 31 grudnia odnotowano m.in. 46 kradzieży, 60 kradzieży z włamaniem, 18 przestępstw narkotykowych i 18 przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu.

Ubiegły rok nie był też niestety spokojny na drogach: mundurowi zatrzymali aż 62 nietrzeźwych prowadzących, a na gminnych szosach doszło łącznie do 110 kolizji i 6 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych, a 2 straciły życie.

Przypomnijmy, 13 lipca w wyniku zderzenia samochodów na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 z drogą w kierunku Unikowic, śmierć na miejscu poniosła 36-letnia mieszkanka gminy, a dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Drugi tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia. 22 grudnia na moście przy ul. Armii Krajowej w Paczkowie, doszło do potrącenia rowerzysty – 76-letniego mieszkańca Lubiatowa, który mimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarł.

foto: policja.pl

{loadposition adsense1}

Leave a Reply