Rusza projekt „REGGAEneracja”

0

"Tańczyć każdy może" - Paczków

Stowarzyszenie Młodych Gminy Paczków ALTERNA rozpoczyna realizację projektu pn. ,,REGGAEneracja – edukacja dotycząca zagrożeń związanych z narkomanią wśród młodzieży’’.  Jest to zadanie  publiczne z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania narkomanii finansowane przez Urząd Miejski w Paczkowie.

Już w najbliższy wtorek (14 grudnia), w godz. 8:00-14:00, w  auli Zespołu Szkół w Paczkowie młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spotka się z psychologiem Dariuszem Zaworą z Opola, który omówi problemy i zagrożenia związane z narkomanią.

Tego samego dnia o godzinie 11.00, w kinie ,,Kopernik’’ rozpocznie się spektakl teatralny pt. ,,W zawieszeniu’’ przygotowany przez młodzieżowy teatr ,,NASZ’’ z Głuchołaz. Na widowni zasiądzie m.in. 250 uczniów paczkowskich szkół. Wydarzeniom  towarzyszyć  będą wystawy plakatów i rozdawanie materiałów tematycznych.

Młodzież z Alterny  zaangażowała się również w organizację koncertu zespołu SAKRA (ska, reggae), który odbędzie się w sobotę (18 grudnia) o godz.19:30 w kinie ,, Kopernik’’. Projekt zostanie uwieczniony  przez alternowiczów na filmie DVD oraz w prezentacji multimedialnej.

Wstęp na spotkania, prelekcje, spektakl oraz koncert  jest bezpłatny.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply