Ruszyła budowa „schetynówki”

0

Budowa "schetynówki" w KamienicyNarodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, potocznie zwany „schetynówką” dotarł do gminy Paczków. W jego ramach rozpoczęły się właśnie prace modernizacyjne przy jednej z dróg gminnych w Kamienicy – pierwsze maszyny wjechały na plac budowy w miniony wtorek.

Projekt przebudowy 300-metrowej gruntowej drogi dojazdowej do kilkunastu posesji, usytuowanej wzdłuż głównej szosy przebiegającej przez wieś, przewiduje wykonanie nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni asfaltowej, budowę chodnika dla pieszych, zjazdów do posesji oraz tzw. mijanki.

Wykonawcą drogi jest, wyłoniona w drodze przetargu, firma „Brukarstwo i Usługi Budowlane, Bis Wiesław” z Nysy, która zaoferowała najniższą cenę spośród wszystkich pięciu oferentów (w tym dwóch z Paczkowa). Ta sama firma wykonywała remont jednej z dróg w zniszczonych powodzią Dziewiętlicach. Koszt inwestycji wyniesie w sumie ponad 340 tys. złotych, z czego 50% pochodzić będzie ze Skarbu Państwa. Prace potrwają najprawdopodobniej do końca lipca.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. W roku 2009 w województwie opolskim dofinansowanie w ramach Programu otrzymały łącznie 74 inwestycje drogowe. Wartość środków z budżetu państwa przeznaczonych na ten cel wyniosła 62,5 mln zł.

W tym roku Opolszczyzna otrzyma, głównie w wyniku zabiegów większych województw, znacznie mniejszą – niższą aż o 16,5 mln zł, pulę dotacji. W rezultacie w naborze wniosków na rok 2010 do dofinansowania przyjętych zostało 38 inwestycji z terenu województwa opolskiego.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply