Seniorze – nie daj się naciągnąć!

1
Foto: FreeImages.com/Sebastian Schaeffer

Już jutro Rzecznik Praw Konsumentów nauczy paczkowskich seniorów m.in. jak uchronić się przed akwizytorami czy pułapkami zastawianymi przez firmy pożyczkowe. 

 

[ads1]

 

Klub Seniora przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie zaprasza wszystkich na spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, panem Danielem Zimochem, poświęcone technikom obrony przed manipulacją.

Uczestnicy spotkania będą mogli poznać podstawy prawa konsumenckiego, takie jak zawieranie umów, reklamacje, odwołania i umowy z biurami podróży. Zapoznają się także ze skutecznymi taktykami obrony przed zakupem towarów czy usług oferowanych przez akwizytorów lub ofertami składanymi przez telefon.

– Jak być świadomym, racjonalnym konsumentem, umieć prawidłowo zachowywać się na rynku? Jakie prawa mają konsumenci podczas zakupów na pokazach, prezentacjach, bezpłatnych badaniach medycznych? Jakie pułapki zastawiają na nas handlowcy i jakie prawa nam przysługują? Co zrobić aby nie zostać niewolnikiem banku czy lichwiarskiej firmy pożyczkowej? Odpowiedzi na te oraz inne nurtujące nas pytania będzie można poznać już jutro (6 lutego) o godz. 16:00 w Muzeum Gazownictwa. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply