Śmierdząca sprawa

39

Paczków –miasto, które rzekomo ma żyć z turystyki od jakiegoś czasu ma nieczynną toaletę publiczną.

Szalet miejski jest zamknięty na cztery spusty od co najmniej dwóch tygodni. Osoby chcące skorzystać z toalety są witane napisem „NIECZYNNE PRZEPRASZAMY”.

O problemie zaalarmowali nas kupcy handlujący na paczkowskim targowisku. Przedsiębiorcy są zbulwersowani, że pobiera się od nich niemałą opłatę targową i nie zapewnia przy tym podstawowych warunków sanitarnych.

Traktuje się nas jak zwierzęta! Mamy się załatwiać pod murami? – żali się jeden z kupców. – Jest nam wstyd przed naszymi sąsiadami z Czech, którzy licznie przyjeżdżają na paczkowski targ i nawet nie mają się gdzie załatwić. – dodaje.

Jaki jest powód zamknięcia miejskiego szaletu? Nie wiemy i nie będziemy próbować ustalić, bo żadne wytłumaczenie nie będzie wystarczające. Trudno nie zgodzić się z kupcami – taka sytuacja jest niedopuszczalna i po prostu nie powinna mieć miejsca! Zarówno ze względu na kupców, turystów, jak i mieszkańców – bez względu na to, czy przyczyną takiego stanu rzeczy są względy finansowe, kadrowe czy inne.

Tematem na osobny artykuł jest estetyka budynku, w którym mieści się szalet. I w tym przypadku wytłumaczeniem nie może być brak środków – kilka litrów farby praktycznie załatwiłoby sprawę. Dziś parterowy, obdrapany budynek, pomalowany na kiczowatą zieleń nijak pasującą do otoczenia na wysokość zasięgu ręki malarza, wygląda po prostu żenująco.

39 KOMENTARZE

 1. Czy to tak wiele wymaga sie od wladzy w jakim to wieku zyjemy byc moze i oni maja wychodek na wolnym powietrzu to gratuluje tak trzymac a napewno wolczyc beda nie tylko o wychodek ale i o glosy mieszkancow

 2. PrawdoPOdobnie będzie ogłoszony konkurs na „babcie klozetową” Mile widziani kandydaci(tylko) z „najlepiej” rządzącej partii POpaprańców.
  wymagania: kilkuletni staż na stanowisku „szambo-nurek”

 3. Pewnie nie ma pieniędzy na utrzymanie i remont toalety, ale w UM wyremontowali kolejną toaletę na parterze, bo jedna to za mało, musi być kilka… Tylko po co… Aż w takie kolejki do toalety w UM?

 4. Cóż. Nasz zaradny gospodarz jest całkiem jak Kazimierz Wielki, tylko zupełnie inaczej… Zastał Paczków murowany a zostawił…

 5. I to jest żenujące, że konieczne było opublikowanie tego typu artykułu. Ale może jest to jedyny sposób, by wskazać problem, którego zza biurka się nie widzi.

 6. Pan panem ,a radni śpią czy udają że nie widzą przed wyborami latali a teraz jak się nachapali to mają w poważaniu miasto i całą resztę

  • A co zrobi piątka przeciwko siódemce ?
   Więc traz zastanówcie się na kogo głosować ! Najgorsi są Ci co dużo mówią a na wybory nie idą !!!!!!
   A te głosy idą na Tych co tak krytykujecie !

   • A co zrobi piątka przeciwko siódemce ?

    Pomyślmy… Tyle przecież mieli pomysłów w kampanii. Tyle wspaniałych programów. A później przetasowanie, założenie owczej skóry… I oby do następnych wyborów. Swoją drogą pazurki Panu Adminowi też chyba przytemperowali. Kiedyś można było liczyć na większe zaangażowanie… No chyba, że przepraszam do kampanii się wszyscy szykują to, to ja rozumiem. Spoko.
    Postawa niektórych radnych przypomina kandydatów na posłów. W kampanii zrobimy to i tamto a później 3 lata leżenia i znowu pozowanie do plakatów.

 7. O,zgrozo! Trudno nawet ująć słowami to , jak nasza władza rozwiązała problem braku dostępu do publicznej toalety. Dzisiaj toalety udostępniono, ale…(!). bez ŚWIATŁA I WODY. Człowiek tam dyżurujący z wiadrami chodzi po WODĘ DO RZEKI !!! Naprawdę nie można inaczej? Tyle osób pracuje w urzędzie i tylko taki pomysł wpadł im do głowy?

 8. Strona główna Wiadomości Nysa Artykuł

  Nowe zasady opłat za wodę w Paczkowie
  A
  A
  A

  Dodano: 15 grudnia 2013, 11:30 Autor: Kla
  Od dwóch miesięcy Paczków testuje nowy sposób rozliczania zużycia wody przez wspólnoty mieszkaniowe. Do niedawna każdy z mieszkańców rozliczany był indywidualnie, zgodnie ze wskazaniem licznika.

  (fot. sxc.hu)

  Przeczytaj więcej

  Będą problemy z wodą w Nysie

  Woda i ścieki w Opolu podrożeją

  Teraz paczkowianie będący we wspólnotach zapłacą za tyle wody, ile wskaże licznik główny budynku. Dlaczego?

  – Bo ostatnio mieliśmy zbyt duże straty wody. Od lat sprzedaż, a co za tym idzie wpływy do kasy, nie zwiększają się, mimo iż wody dostarczamy tyle samo co kiedyś albo nawet więcej – tłumaczy Grzegorz Jasiok, sekretarz paczkowskiej gminy. – W efekcie w rozliczeniu powstają nawet kilkusetzłotowe miesięczne niedopłaty, które regulować muszą wszyscy podatnicy z terenu naszej gminy.

  Tymczasem teraz zagubionymi kubikami wody martwić będą się zarządcy wspólnot, w których interesie będzie leżało znalezienie winnych. A tacy – zdaniem Grzegorza Jasioka – zdarzają się nader często. Aby zaoszczędzić na opłatach za wodę kombinują przy domowych licznikach, montując na nich na przykład magnesy.

 9. to w Paczkowie jest szalet miejski?a znak jakiś jest?nie chodzi mi o te dwa pręty wiszące nad nim ,a tak w ogóle to bardzo ładnie się nam ten szalecik prezentuje:-) pozazdrościć …dziura zabita dechami a nie szalet!!! najwidoczniej Paczków… to wioska typowo żydowska…żal… normalnie żal… jak nie ma kasy to już się zgodzę na radary które sfinalizują renowacje tego miasta pod warunkiem że na pewno tam trafią!!!

 10. Miasto które stawia na turystkę w tym wieku nie utrzyma się, bo ładnych miejsc na świecie jest bardzo dużo , a ludzie nie szukają jakiegoś starego zakątka tylko nowoczesności.

 11. Podejrzewam ,że te odchody w Paczkowie to nie od psów , tylko ludzi którzy odwiedzają nasze miasto i nie mają gdzie się załatwić . Wstyd !!!!!! To jest Pana wizytówka miasta . Przejdzie Pan do niechlubnej historii niechlujstwa !

Leave a Reply