Sołtys Kozielna rezygnuje. Będą wybory

58
Wjazd do wsi Kozielno

Janina Pomietło zrezygnowała z pełnienia funkcji sołtysa wsi Kozielno.

W ubiegłym tygodniu Janina Pomietło, pełniąca od kilku kadencji funkcję sołtysa wsi Kozielno, złożyła rezygnację. Jak nas poinformowano, ze złożonego pisma wynika, że powodem odejścia są „przyczyny osobiste”.

Kontaktujący się z nami Czytelnicy twierdzą, że wpływ na rezygnację pani sołtys mogła mieć utarczka słowna pomiędzy nią a burmistrzem, do której doszło wcześniej na zebraniu wiejskim w Kozielnie. Jak relacjonują, Janina Pomietło domagała się budowy drogi łączącej szosę przebiegającą przez wieś z jeziorem, na którą sołectwo sfinansowało projekt. Burmistrz z kolei przekonywał, że realizacja zadania jest obecnie niemożliwa, bowiem w miejscu, gdzie przebiega planowana droga w niedalekiej perspektywie będzie układana kanalizacja, co doprowadziłoby do konieczności zrywania nowego asfaltu.

Niezależnie od przyczyn, odejście Janiny Pomietło oznacza, że konieczne będzie zorganizowanie zebrania wiejskiego i przeprowadzenie ponownych wyborów sołtysa Kozielna. Wcześniej Rada Miejska będzie musiała podjąć uchwałę o ponownym wyborze sołtysa. O terminie wyborów poinformujemy jak tylko zostanie ogłoszony.

58 KOMENTARZE

 1. tu chodzi tylko jedno ,,a ze często tak się zdarza
  prezent lubi się powtarzać.
  By uniknąć tej udręki
  to pieniądze daj do reki.

 2. Ciekawe tylko jacy kandydaci na sołtysa pojawią się w Kozielnie,….oby problemów z prawem nie mieli…Uczciwi niech się zgłoszą…

 3. Najlepszym sołtysem była by Pani Agata , ta co sprzedaje w piekarni w Paczkowie.
  Mówię Wam, lepszej kandydatury na razie nie znajdzie, choć by szukał ze świeczką. Amen!

 4. jeszcze jacyś kandydaci?….będzie na kogo głosować…a może jakiś rolnik przykładny, jak u siebie dobrze rządzi to i o innych zadba

 5. Burmistrz mógłby pomyśleć nad innym rozwiązaniem z drogą (można położyć kostkę, a w dalekiej przyszłości kiedy będzie Kanalizacja kostkę ściągnąć i położyć jeszcze raz) a nie odrazu się nie da i nie ma pieniędzy. Będzie zaś obiecane przed wyborami czyli 2018. Pani Janinie dziękujemy to był dobry sołtys.

 6. Tu nie chodzić o walkę z Burmistrzem ale o współpracę. Nie można patrzeć na swoje osobiste poglądy ale na dobro naszej wsi. Dlatego to musi być taka osoba która jest otwarta na dobro i rozwój Kozielna.

  • Zastępca na pewno byłby do dzisiaj , gdyby nowy burmistrz naszego miasta go szanował ! Ale ostatnie krzyki w ratuszu nie pozwoliły porządnemu człowiekowi tu zostać . Szkoda Pana Panie Robercie , bo tyle w Panu pokładaliśmy . I praca z Panem była dla nas spokojem ! A teraz …..?

 7. Ludzie nie szukajcie daleko, tylko wybierzcie sąsiada byłej sołtysowej, tego spod przystanku, pana Bogdana J. Gościu ma wygląd, wykształcenie i doświadczenie na kierowniczym stanowisku.
  Nie będziecie żałować!

Leave a Reply