Spektakl ku czci ofiar Katynia

0
"KATYŃ - ... w tył głowy". Foto: materiały promocyjne, Polski Teatr Historii, www.polskiteatrhistorii.pl

OKiR zaprasza na na poruszający spektakl „Katyń – …w tył głowy” stworzony ku czci osób zamordowanych w lesie katyńskim w 1940 roku.

 

[ads1]

 

Stowarzyszenie Młodych Gminy Paczków Alterna zaprasza młodzież i seniorów na spektakl teatralny „Katyń… w tył głowy” zrealizowany przez Polski Teatr Historii z Mikołowa we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska w Katowicach, Operą Śląską oraz Górnośląskim Instytutem Kultury i Sztuki.

Jak piszą twórcy, jest to sztuka, która chwyta za gardło, do ostatniej sceny przykuwa uwagę widza i zmusza go do refleksji. Jej wielkim atutem jest niezwykła oprawa muzyczna, która sprawia, że widowisko staje się przeżyciem na długo zapadającym w pamięć.

Scenariusz w 80% oparty jest na zapiskach z pamiętnika ocalałego jeńca Henryka Gorzechowskiego. Główną bohaterką “Katynia…” jest “imprezowa” studentka Natasza, nie reprezentująca sobą żadnych postaw patriotycznych. Podczas spektaklu dziewczyna zmienia się i doznaje szoku uświadamiając sobie ogrom zła jakiego dokonano w 1940 roku. W spektaklu przenikają się na przemian dwa światy: tragiczne czasy wojenne i pozornie spokojne momenty współczesności, tworząc tym samym nietypową fabułę, pełną zaskakujących zwrotów akcji i ponadczasowej, szorstkiej prawdy na temat deprawującej siły władzy.

Przedstawienie zostanie wystawione w sali Ośrodka Kultury w piątek 7 kwietnia o godz. 10.00. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu finansowanego przez Gminę Paczków. Bezpłatne bilety do pobrania w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Leave a Reply