Sprawdź jakimi ulicami pojadą kolarze

Sprawdź jakimi ulicami pojadą kolarzeJuż w najbliższą środę 11 lipca przez Paczków przejadą najlepsi kolarze świata, biorący udział w prestiżowym wyścigu kolarskim Tour de Pologne. Do naszego miasta zawodnicy powinni dotrzeć po godz. 14. Warto już dziś sprawdzić jakimi ulicami pojadą.

Sprawdź jakimi ulicami pojadą kolarze

Już w najbliższą środę 11 lipca przez Paczków przejadą najlepsi kolarze świata, biorący udział w prestiżowym wyścigu kolarskim Tour de Pologne. Do naszego miasta zawodnicy powinni dotrzeć po godz. 14. Warto już dziś sprawdzić jakimi ulicami pojadą.

Jak informowaliśmy kilkakrotnie decyzją organizatorów wyścigu Paczków znalazł się na trasie liczącego 240 km drugiego etapu z Wałbrzycha do Opola.

11 lipca kolarze wjadą do gminy od strony Złotego Stoku. Początkowo planowano, że pierwszy fragment “paczkowskiego odcinka” TdP wieść będzie przez obwodnicę. Następnie kolarze mieli wjechać do miasta zjazdem w okolicy cegielni “Jopek”.

Na szczęście dla mieszkańców plany uległy jednak zmianie i ostatecznie wyścig zjedzie z głównej trasy wcześniej i przejedzie przez Kamienicę. Do Paczkowa kolarze wjadą ulicą Robotniczą i ul. Daszyńskiego skierują się w stronę centrum.

Następnie trasa skręci w ul. Staszica – tam, niedaleko murów obronnych i miejskich plantów ustawiona zostanie pneumatyczna brama Lotnej Premii Fiata, na której zawodnicy powalczą o dodatkowe, cenne punkty do klasyfikacji końcowej.

Dalej trasa poprowadzi ul. Młyńską, by tuż przed mostem na Nysie Kłodzkiej skręcić ostro w ul. Armii Krajowej. Później kolarzy czeka stromy podjazd ul. Zawadzkiego, a następnie przejazd ul. Wojska Polskiego obok dawnego Prewentorium i ogródków działkowych.

Kolarze opuszczą miasto wjeżdżając na drogę krajową nr 46 obok stacji benzynowej PKN Orlen i ruszą w kierunku Starego Paczkowa, Ściborza, Frydrychowa i Otmuchowa. W tym ostatnim na zawodników czekać będzie bufet.

Atrakcyjny ze sportowego punktu widzenia będzie także wcześniejszy odcinek wyścigu – zanim kolarze wjadą do Gminy Paczków będą walczyć o punkty na Premii Specjalnej umiejscowionej w Złotym Stoku.

Tour de Pologne to międzynarodowy, wieloetapowy wyścig kolarski organizowany na terenie Polski cyklicznie od 1928 r. Zawody należą do UCI ProTour – cyklu najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez kolarskich. TdP w naszym mieście to dla niego niewątpliwie ogromna promocja. Impreza będzie transmitowana na żywo w TVP 1 i na międzynarodowym kanale Eurosport, który dociera do ponad 60 krajów. Zabytkowe paczkowskie mury obronne mają więc szansę zobaczyć miliony telewidzów na całym świecie. 

Trasa drugiego etapu Tour de Pologne

 

 

Wysokościówka (kliknij żeby powiększyć) 

Trasa drugiego etapu Tour de Pologne

Czasy przejazdów

{loadposition adsense1}

Leave a Reply