Strażacy z Kamienicy pokazali nowy wóz

3
Nowy nabytek OSP Kamienica

Na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy trafił nowy wóz gaśniczy. Samochód sfinansowała gmina.

Strażacy z OSP Kamienica cieszą się nowym nabytkiem. Na wyposażenie jednostki właśnie trafił samochód gaśniczy marki iveco. Sprzęt kosztował 50 tys. zł i został w całości sfinansowany że środków Gminy Paczków.

Samochód pochodzi z 1990 r. i ma zastąpić wysłużonego stara. Strażacy zapewniają, że pomimo wieku sprzęt jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jednostkę napędza 12 litrowy silnik o mocy 230 koni mechanicznych zasilający napęd 4×4. Na wyposażenie wozu z wykonaną z aluminium zabudową marki magirus składa się m.in. zbiornik na wodę o pojemności 2500l i autopompa o wydajności 1600l na minutę.

Dodatkowo strażacy wyposażyli samochód w posiadany już sprzęt hydrauliczny marki lucas, torbę medyczną z tlenoterapią,  deskę ortopedyczną, szyny usztywniające, armaturę wodną, aparaty powietrzne ochrony dróg oddechowych, defibrylator, pilarkę spalinową, piłę do stali i betonu, neutralizatory płynów ropopochodnych, pompę szlamową oraz wąż szybkiego natarcia o długości 60m.

Wyposażony w nowe oznaczenia wóz można było zobaczyć publicznie po raz pierwszy podczas dzisiejszego jarmarku wielkanocnego na paczkowskim Rynku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kamienicy jest jedyną jednostką OSP z terenu gminy Paczków wchodzącą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajne rozwiązanie. Tylko dlaczego gminy kupują samochody z zagranicy, które tam się już wysłużyły? Na powiat w ostatnich 5 latach mamy tylko jeden nowy samochód fabrycznie w OSP. Popatrzmy na inne województwa, powiaty…. Gratuluje sprzętu.

Leave a Reply