Studenci PWSZ w Nysie wspierają paczkowski Dom Dziecka

0

Studenci PWSZ w Nysie dla paczkowskiego Domu DzieckaDziewięcioro studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zamierza nagrać audiobooka z bajką dla dzieci. Akcja ma charakter charytatywny, a dochód ze sprzedaży nagrania zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka w Paczkowie. 

Studenci PWSZ w Nysie dla paczkowskiego Domu Dziecka

Dziewięcioro studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zamierza nagrać audiobooka z bajką dla dzieci. Akcja ma charakter charytatywny, a dochód ze sprzedaży nagrania zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka w Paczkowie. 

Pomysłodawcą projektu jest Bartosz Metner, nasz redakcyjny informatyk i student pierwszego roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego PWSZ w Nysie. To on wpadł na pomysł nagrania bajki dla dzieci i namówił do współpracy innych studentów.  – Pomyślałem, że warto zrobić coś pożytecznego dla dzieci z Domu Dziecka. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydało mi się nagranie bajki dla dzieci w formie audiobooka i następie udostępnienie go odpłatnie w Internecie. Powiedziałem o tym pomyśle mojej koleżance z roku a ona przekazała tę informację innym studentom – tłumaczy Bartosz Metner. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Do pomocy przy realizacji projektu zgłosili się: Aleksander Kubiniec, Aleksandra Kuć, Ewelina Pietraszko, Natalia Myjak, Paulina Muszyńska, Paweł Łukasiewicz, Tomek Marczak. Wszyscy są studentami Instytutu Bezpieczeństwa Wewnętrznego PWSZ w Nysie. Tekst bajki, którą nagrają żacy dla dzieci pisze siostra pomysłodawcy projektu, Marta Metner. Muzyką i realizacją nagrań zajmie się bezpłatnie realizator dźwięku, Rafał Staliś.

Do studia nagraniowego w PWSZ w Nysie, studenci zamierzają wejść 7 grudnia br. Większość z nich przed mikrofonem stanie po raz pierwszy w życiu. – Otuchy dodaje nam szczytny cel tej akcji. Mamy też zapewnione wsparcie ze strony profesjonalnego realizatora dźwięku, który będzie nas nagrywał – wyjaśnia Bartosz Metner. Audiobook ma być gotowy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. 

Studenci, zaangażowani w realizację projektu, uruchomili także stronę internetową www.studencidladzieci.pl, na której opisują działania związane z nagraniem audiobooka. Ponadto, na stronie podany jest specjalny numer bramki SMS, dzięki której już dziś każdy może przekazać pieniądze dla dzieci z Domu Dziecka w Paczkowie.

Dodajmy, że to nie jedyna akcja charytatywna zorganizowana przez studentów PWSZ w Nysie. W wrześniu br. ośmiu kolarzy z Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w 25 dni przejechało 3700 km, by zebrać pieniądze na kolonie dla nyskich dzieci i pomalować szpitalne sale. 

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply