Paczkowianka odebrała nagrodę z rąk złotej medalistki olimpijskiej

Julia Matuszna ze złotą medalistką olimpijską Renatą Mauer-Różańską i trenerem Mariuszem Kwietniem

Sukces młodych sportowców z Paczkowa w plebiscycie na najlepszego sportowca powiatu nyskiego.

W miniony piątek w Nysie odbył się XXI Bal Mistrzów Sportu organizowany przez tygodnik Nowiny Nyskie. Poprzedni rok obfitował w sukcesy młodych sportowców z Paczkowa, dlatego do plebiscytu zostali zgłoszeni także paczkowianie.

Jako pierwszych nagrodzono najlepszych sportowców w poszczególnych gminach. W tej kategorii nagrodę przyznawali burmistrzowie poszczególnych gmin. Burmistrz Paczkowa  wyróżnił w tym roku ucznia Gimnazjum Publicznego Szymona Dziaska.

W kategorii Najlepszy Sportowiec Szkół Podstawowych najlepszą dziesiątkę wybierali czytelnicy gazety. Sukces w tej kategorii osiągnęła piłkarka Julia Matuszna, która zajęła 7. miejsce w tegorocznym plebiscycie. Julia jest obecnie zawodniczką Sparty Paczków i jako jedyna dziewczynka rywalizuje z chłopcami. Młoda sportsmenka ma na swoim koncie m.in. 6. miejsce w ogólnopolskim finale o Puchar Tymabrka.  Statuetkę wręczyła dziewczynce legenda polskiego sportu Renata Mauer-Różańska – wielokrotna mistrzyni olimpijska w strzelaniu. Warto dodać, że oprócz tego sukcesu Julia otrzymała również powołanie na obóz sportowy w Opolu, podczas którego zajęcia poprowadzą trenerzy klubu Borussia Dortmund.

Kolejna paczkowianka znalazła się wśród nagrodzonych w kategorii Sportowiec Młodzieżowiec. W tym przypadku nagrodę otrzymała Anna Stachera, która zajęła 4. miejsce w plebiscycie. Ania na co dzień jest wyróżniającą się siatkarką klubu NTSK Nysa. Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

Leave a Reply