Sukces paczkowskiego zespołu Fist of Heaven

0

Fist of Heaven

Paczkowska grupa muzyczna Fist of Heaven znalazła się w czołowej dziesiątce zespołów, które wystąpiły w eliminacjach do festiwalu Rock Trendy 2011. Najlepsi zostali wyłonieni spośród 40 zgłoszeń.

Fist of HeavenPaczkowska grupa muzyczna Fist of Heaven znalazła się w czołowej dziesiątce zespołów, które wystąpiły w eliminacjach do festiwalu Rock Trendy 2011. Najlepsi zostali wyłonieni spośród 40 zgłoszeń.

Festiwal Rock Trendy odbywa się już po raz siódmy. W aktualnej edycji na scenie wystąpią znane i cenione w środowisku rockowym zespoły Scound, The Sixpounder, Digger i KAT oraz jedna grupa wyłoniona w wyniku poprzedzającego festiwal przeglądu twórczości młodych rockmanów.

O prawo zagrania na festiwalu, któremu patronują Telewizja Polska oraz AntyRadio, ubiegało się czterdzieści zespołów. Jury wyłoniło spośród nich dziesiątkę, w której znalazł się Fist of Heaven.

Finał eliminacji odbył się w minioną sobotę. Niestety paczkowska grupa nie zwyciężyła, ale i tak, trafiając do czołowej „10”, odnotowała bardzo znaczący sukces, który z całą pewnością jest świetnym prognostykiem na przyszłość. Jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku: „Nie poszczęściło się, ale naparzamy dalej!”

Fist of Heaven to zespół muzyczny specjalizujący się w mocnych brzmieniach z gatunku hardcore, metal, muzyka progresywna. Grupa została założona w 2005 roku przez Mikołaja Regułę i Marcina Skotnickiego. Przez kilka lat zespół ewoluował, przechodził przez różne style „okołometalowe”, zmieniał skład. W 2011 r. po zmianach personalnych z nową energią i w nowym składzie powrócił na scenę. Obecnie grają w nim Mikołaj Reguła (bas), Marcin Skotnicki (gitara), Mateusz Szczypiński (wokal), Jarek Rozkocha (perkusja) i Marcin Łuczak (gitara). 

Poniżej próbka umiejętności paczkowskiej grupy. Więcej na www.myspace.com/fistofheavenband

Nothing (instrumental) — Fist of Heaven

Foto: myspace.com/fistofheavenband

{loadposition adsense1}


Leave a Reply