Sukcesy młodych paczkowian w powiatowych zmaganiach teatralnych [zdjęcia]

XIII Powiatowe Spotkania Dziecięcych Zespołów TeatralnychW połowie czerwca Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie po raz kolejny gościł Powiatowe Spotkania Dziecięcych Zespołów Teatralnych. W trzynastej edycji imprezy udział wzięło trzynaście zespołów z ziemi nyskiej, a swoje umiejętności zaprezentowało łącznie 126 młodych aktorów.

W połowie czerwca Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie po raz kolejny gościł Powiatowe Spotkania Dziecięcych Zespołów Teatralnych. W trzynastej edycji imprezy udział wzięło trzynaście zespołów z ziemi nyskiej, a swoje umiejętności zaprezentowało łącznie 126 młodych aktorów.

W skład dwuosobowego jury, które oceniało poczynania młodych adeptów sztuki teatralnej weszli pan Zygmunt Babiak – aktor Teatru Lalki i Aktora w Opolu oraz pani Marzena Deja – reżyser oraz instruktor teatralny. Jurorzy przyznali nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła grupa z Głubczyc, która wystawiła przedstawienie pt. „Kajtuś i czarodziej”. W kategorii młodzieży szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął z kolei teatr z Prudnika za przedstawienie pt. „A Ty” na podstawie baśni “Królowa Śniegu”.

Spory sukces odnotowali paczkowianie z teatru „Nefesz” działajacego przy Stowarzyszeniu Młodych Gminy Paczków „Alterna” – grupa prowadzona przez panią Ewelinę Lewandowską zajęła trzecie miejsce za przedstawienie pt. „Czerwony kapturek”.

Jury nagrodziło również najlepszych młodych aktorów – znaleźli się wśród nich młodzi mieszkańcy gminy Paczków: Edyta Ćwik i Michał Przybylski z Teatru „Scena” działającego przy Ośrodku Kultury i Rekreacji za rolę Czarownicy oraz Króla i Smoka w spektaklu pt. „Nie ma tego złego”, Weronika Szudy z Teatru „Radosna Paka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Trzeboszowice za rolę Ucznia w spektaklu pt. „Mam, znalazłem”, Julia Matuszna z Teatru „Świetliki z Trójeczki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Paczków za rolę Czerwonego Kapturka w spektaklu pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek” oraz Gabriela Jędrocha i Emilia Strutyńska z Teatru „Sprytne Kaczory” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Paczków za role Sowizdrzała oraz Żaczka w spektaklu pt. „O Żaku Szkolaczku i o Sowizdrzale”.

Laureaci XIII Spotkań Dziecięcych Zespołów Teatralnych otrzymali puchary i nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

{gallery}13_spotkania_teatralne:210:140:0:0{/gallery}

foto: OKiR

 

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce Teatr “KORCZAKI ” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Głubczyce za przedstawienie pt.“KAJTUŚ I CZARODZIEJ”. Teatr prowadzi – Waldemar Lankauf

II miejsce Teatr “ MINIATURKA ” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Goświnowice za przedstawienie pt “Odwaga w życiu pomaga, czyli bajka o Kopciuszku” Teatr prowadzi – Mirosława Klonowska

III miejsce Kółko Teatralne z Szkoły Podstawowej Otmuchów za przedstawienie pt. “Bajkowy kogel – mogel” Teatr prowadzi – Violetta Citak

Kategoria młodzieży szkół gimnazjalnych:

I miejsce Teatr “MAŁY TEATR BEZ GARDEROBY” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 Prudnik za przedstawienie pt. “A Ty”wg. Królowej Śniegu” Teatr prowadzi – Elżbieta Jamborska

II miejsce Teatr “LUSTRO ” z Centrum Kultury Głuchołazy za przedstawienie pt “Prezent nie z tej ziemi” Teatr prowadzi – Beata Puzia

III miejsce Teatr „NEFESZ” z SMGP ALTERNA Paczków za przedstawienie pt “Czerwony Kapturek” Teatr prowadzi – Ewelina Lewandowska

Wyróżnienia:

* Teatr “STOKROTKI” z Przedszkola Publicznego nr 2 Paczków za przedstawienie pt. “Kaczka i Kura”.Teatr prowadzi – Renata Bednarczuk

* Teatr “SCENA z Ośrodka Kultury i Rekreacji Paczków za przedstawienie pt. “Nie ma tego złego”. Teatr prowadzi – Renata Skiba

* Teatr “DZIESIĘCIOLATKI Z GOŚWINOWIC” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Goświnowice za przedstawienie pt. “Legenda o Nawojce” . Teatr prowadzi – Lucyna Klecza

* Teatr “RADOSNA PAKA” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Trzeboszowice za przedstawienie pt. “Mam, znalazłem”. Teatr prowadzi – Dorota Ziemianek

* Teatr „SPRYTNE KACZORY” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Paczków za przedstawienie pt. “O Żaku Szkolaczku i o Sowizdrzale”. Teatr prowadzi – Grażyna Gawlik

* Teatr “ŚWIETLIKI Z TRÓJECZKI” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Paczków  za przedstawienie pt. “Zamieszanie w krainie bajek”. Teatr prowadzi – Beata Tabor

* Teatr “BOGDANKA” z Szkoły Podstawowej Bogdanowice za przedstawienie pt. “Szkolny przekładaniec”. Teatr prowadzi – Waldemar Lankauf

Wyróżnienia dla najlepszych młodych aktorów :

* Edyta Ćwik z Teatru “SCENA” z Ośrodka Kultury i Rekreacji Paczków za rolę „Czarownicy” w spektaklu pt. “NIE MA TEGO ZŁEGO”.

* Michał Przybylski z Teatru “SCENA” z Ośrodka Kultury i Rekreacji Paczków za rolę „Króla” i „Smoka” w spektaklu pt. “NIE MA TEGO ZŁEGO”.

* Weronika Szudy z Teatru “RADOSNA PAKA” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Trzeboszowice za rolę „Ucznia” w spektaklu pt. “MAM, ZNALAZŁEM”.

* Karolina Pawlik z Teatru “ MINIATURKA” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Goświnowice za rolę „Kopciuszka” w spektaklu pt. “ODWAGA W ŻYCIU POMAGA, CZYLI BAJKA O KOPCIUSZKU”.

* Julia Matuszna z Teatru “ŚWIETLIKI Z TRÓJECZKI” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Paczków za rolę „Czerwonego Kapturka” w spektaklu pt.“ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK”.

* Kacper Trela z Kółka Teatralnego z Szkoły Podstawowej Otmuchów za rolę „Książę” w spektaklu pt. “BAJKOWY KOGEL – MOGEL”.

* Jakub Kendik z Koła Teatralnego z Szkoły Podstawowej Otmuchów za rolę „Wędkarza” w spektaklu pt. “BAJKOWY KOGEL – MOGEL”.

* Gabriela Jędrocha z Teatru „SPRYTNE KACZORY” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Paczków za rolę „Sowizdrzała” w spektaklu pt. “O Żaku Szkolaczku i o Sowizdrzale”.

* Emilia Strutyńska z Teatru „SPRYTNE KACZORY” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Paczków za rolę „Żaczka” w spektaklu pt. “O Żaku Szkolaczku i o Sowizdrzale”.

* Kinga Sztucka z Teatru “KORCZAKI ” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Głubczyce za rolę „Czarodzieja” w spektaklu pt..“Kajtuś i czarodziej”.

{loadposition adsense1}

Dodaj komentarz