Szlachetny Paczków

0

Za kilka dni odbędzie się podsumowanie tegorocznej akcji Szlachetna Paczka na terenie Opolszczyzny. Znamy już tymczasem efekty działalności wolontariuszy w gminie Paczków.

Przez miesiąc siedemnastu ochotników z paczkowskiego rejonu Szlachetnej Paczki odwiedzało rodziny, poznawało ich sytuację i konkretne potrzeby. Na tej podstawie stworzone zostały opisy, które trafiły do internetowej bazy. Tam darczyńcy wybierali rodziny, dla których przygotowywali pomoc.

Efekty pracy wolontariuszy i odzew ze strony ludzi dobrej woli po raz kolejny okazały się imponujące i przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Choć wartość zorganizowanej w 2012 r. pomocy przekroczyła 32 tys. zł i wydawało się to rewelacyjnym rezultatem, to tym razem wynik ten został niemal podwojony! Darczyńcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i do rodzin trafiły paczki o łącznej wartości ok. 60 tys. zł.

Pomoc otrzymało ostatecznie 51 rodzin, które znalazły się w potrzebie. Wszystko to zapakowane w ponad 600 pudeł! Do rodzin trafiły m.in. odzież, obuwie, żywność i środki czystości, ale też tak wartościowe przedmioty jak pralki, lodówki, meble czy nawet okna.

Pomocną dłoń do potrzebujących rodzin wyciągnęli zarówno paczkowianie, jak i mieszkańcy Ziębic, Ząbkowic, Opola, Niemodlina, Nysy i Legnicy. Najczęściej paczka dla danej rodziny była organizowana nie przez jedną, ale kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt osób. Łącznie pomoc dla rodzin z paczkowskiego rejonu Szlachetnej Paczki przygotowywało ponad 1000 osób.

Organizatorzy akcji w imieniu własnym oraz obdarowanych składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom oraz osobom i instytucjom wspomagającym. Dzięki ludziom dobrej woli Święta Bożego Narodzenia w wielu domach po raz pierwszy od lat były pełne radości.

Leave a Reply