Teatr uliczny sposobem na turystów

0
Teatr uliczny na paczkowskim Rynku, wrzesień 2010. Foto: OKiR Paczków

Stowarzyszenie Pegaz tworzy teatr uliczny. Bazując na paczkowskich legendach jego członkowie chcą stworzyć imprezę cykliczną, która ma przyciągnąć turystów.

Z inicjatywy paczkowskiego Stowarzyszenia PEGAZ w naszym mieście powstaje właśnie teatr uliczny. Jak mówią organizatorzy, założeniem projektu jest, by bazując na legendach paczkowskich stworzyć imprezę cykliczną dla złaknionych wydarzeń turystów.

Zalążek projektu ma się ponoć dobrze i już niebawem mieszkańcy i miejmy nadzieję zaproszeni goście będą mogli zobaczyć pierwszy efekt pracy stowarzyszenia. – Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do wypromowania Paczkowa, jako miejsca klimatycznego, z artystyczną duszą. Nie uda się to od razu, jednak aby się przekonać, jaki da to efekt, trzeba zacząć. – mówi Ewelina Lewandowska, jedna z organizatorów przedsięwzięcia i osoba zajmująca się jego stroną artystyczną. Pani Ewelina, absolwentka Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, ma na swoim koncie m.in. prowadzenie jako reżyser kilku grup teatralnych, m. in. we Wrocławiu i w Paczkowie.

– Wydawałoby się, że posiadany potencjał w postaci zabytków, urokliwego położenia oraz sąsiedztwa miejscowości o bogatej ofercie kulturowej wystarczą, by tabuny zamiejscowych zalewały ulice. Tak niestety nie jest, ale może się to zmienić. – mówią organizatorzy. – Nowe władze Paczkowa mają kilka pomysłów, które powoli wchodzą w życie, a my pokazujemy kolejny, cieszący się również wsparciem burmistrza i radnych, który mamy nadzieję wniesie nieco świeżości.

W tej chwili grupa się rozrasta, nadal jednak są poszukiwani są chętni do udziału w przedsięwzięciu. Stowarzyszenie poszukuje nie tylko aktorów – amatorów, którzy proszeni są o zgłoszenie do 10 czerwca i później (pierwszy termin dotyczy przede wszystkim premierowego przedstawienia), ale także ludzi z wizją, chcących wnieść powiew nowej energii i pomysłów, a także specjalistów różnej maści. – Zapraszamy do kontaktu osoby w każdym wieku, które w wolnym czasie, dla własnej przyjemności chciałyby dobrze się bawić próbując swoich sił w grze aktorskiej, a także potrafiące zająć się bardziej technicznymi sprawami związanymi z przestawieniem teatralnym. – mówi pani Ewelina. – Obecnie stowarzyszenie wspiera m.in. stylistka i makijażystka Anna Robak, która zajmuje się charakteryzacją naszych aktorów. – dodaje.

Osoby zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu powinny skontaktować się telefonicznie z panią Eweliną (tel. 607 056 308) lub zostawić swój numer siedzibie Domu Plastyka. O dalszych losach inicjatywy Stowarzyszenia PEGAZ będziemy informować na bieżąco.

Leave a Reply