Terepaczków powraca

9

Po wielu latach przerwy do naszego miasta powraca festiwal Terepaczków.

„Terepaczków” to ogólnopolskie prezentacje muzyczne, skupiające osoby związane z piosenką poetycką, turystyczną czy żeglarską. To już dziewiętnasta edycja imprezy, która powraca do naszego miasta po kilku latach niebytu.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-15 lutego. Pierwszego dnia imprezy zaplanowano koncert pt. “Dom naszych marzeń”, w ramach którego, w sali Muzeum Gazownictwa, wystąpią Piotr Kirstein z recitalem piosenki autorskiej, Tomasz Żelaśkiewicz (skrzypce), Marcin Sawicz (piano), Paweł Kaliciński (gitara) oraz zespół “Bohema”. Po nich z koncertem “Pamiątki” wystąpią Agata Rymarowicz, Ola Rymarowicz oraz Tadeusz Krok.

Na sobotę, 15 lutego zaplanowano przesłuchania konkursowe uczestników Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych oraz festiwal konkursowy, które odbędą się w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji. Laureatów imprezy wyłoni jury. Oceniane będą m.in. aranżacja, interpretacja oraz tekst. Uczestnicy rywalizacji wykonywać będą utwory znane z festiwali turystycznych, studenckich, poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej oraz własne.

Całość zamknie finałowy koncert pt. “Bieszczadzki trakt” w wykonaniu Leszka Kopcia oraz grup “Iluzja”, “Wołosatki” oraz “Klub50”.

program

9 KOMENTARZE

  1. Bardzo wspaniała impreza. Do Paczkowa przyjedzie wiele wspaniałych osób z całej Polski i nie tylko. Życzę wytrwałości dla organizatorów.

  2. Dobrze ,że powraca taka impreza. Będzie okazja do posłuchania utworów, których się nigdy nie zapomina.Brawo dla organizatorów.

  3. Nie wiem czy pili czy nie, zapewne KTOSIA to abstynetka i należy jej współczuć. Festiwal był fajny i wygrała Paczkowianka która rozwaliła swoim głosem Jurry z Wrocławia, Opola i Warszawy – kto nie był niech żałuje. Mają coś wspomnieć na TVP Opole i Radio Opole oraz Radio Nysa

Leave a Reply