Tour de Pologne pojedzie przez Paczków!

0

Jest spora szansa, że za pół roku zobaczymy w Paczkowie czołówkę światowego kolarstwa! Najprawdopodobniej 11 lipca przyszłego roku przez naszą gminę przejedzie Tour de Pologne – jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów.


Jest spora szansa, że za pół roku zobaczymy w Paczkowie czołówkę światowego kolarstwa! Najprawdopodobniej 11 lipca przyszłego roku przez naszą gminę przejedzie Tour de Pologne – jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów.

Tour de Pologne to międzynarodowy, wieloetapowy wyścig kolarski organizowany na terenie Polski cyklicznie od 1928 r. Zawody należą do UCI ProTour – cyklu najważniejszych imprez kolarskich.

Drugi, najdłuższy etap przyszłorocznej edycji wyścigu wystartuje z Wałbrzycha i będzie liczyć ponad 200 kilometrów. Szczegóły są wciąż na etapie ustalania, ale jest już niemal pewne, że jego trasa przebiegać będzie m.in. przez Kłodzko, Paczków, Nysę, Głuchołazy, Prudnik i zakończy się metą w Opolu, gdzie kolarze przejadą kilkakrotnie sześciokilometrową rundę finałową.

W Paczkowie organizatorzy biorą pod uwagę kilka opcji dotyczących ewentualnego przebiegu trasy. Rozważana jest m.in. możliwość poprowadzenia kolarzy ulicami Staszica, Armii Krajowej i Zawadzkiego. Jest także spora szansa, że w naszym mieście zorganizowana zostanie tzw. „premia lotna”, której zwycięzca otrzyma dodatkowe punkty klasyfikacyjne.

Przebieg wyścigu przez Paczków zawdzięczamy głównie władzom miasta Opole. Tamtejszy samorząd za zorganizowanie mety etapu w stolicy województwa zapłacić ma ok. 400 tys. zł. Czy dla Paczkowa będzie się to wiązać z kosztami? Tego na razie nie wiadomo.

Tak, czy inaczej wyścig w obecnie planowanym kształcie będzie oznaczać ogromną promocję dla naszego miasta. Jeśli trasa zostanie ostatecznie zaakceptowana Paczków zobaczą miliony telewidzów na całym świecie, bowiem impreza będzie transmitowana na żywo w TVP 1 i na międzynarodowym kanale Eurosport, który dociera do ponad 60 krajów.

Tegoroczna edycja wyścigu odbędzie się na 10 dni przed igrzyskami olimpijskimi i jak przewidują organizatorzy wielu zawodników będzie chciało sprawdzić się w Polsce przed olimpiadą. Udział w 69. Tour de Pologne zapowiedziało już 18 najlepszych zespołów świata, a w nich największe gwiazdy kolarstwa.

 

{loadposition adsense1}


Leave a Reply