„Trójka” w międzynarodowym projekcie tanecznym

0
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Paczkowie

Paczkowska „Trójka” wraz z siedmioma szkołami z całego świata bierze udział w międzynarodowym projekcie związanym z tańcem i kodowaniem. Jego rezultatem ma być efektowny klip wideo.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Paczkowie bierze udział w międzynarodowym projekcie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 90 na Brooklynie w Nowym Jorku.

Celem projektu jest stworzenie klipu wideo składającego się z filmów przesłanych przez osiem szkół z całego świata w ramach Międzynarodowej Imprezy Tanecznej „Godzina Kodowania”. Oprócz „Trójki” w akcji bierze udział siedem szkół z Anglii, Japonii, Portoryko, Kataru, Stanów Zjednoczonych, Senegalu i Tajwanu.

W projekcie zostanie wykorzystany program Dance Party firmy Code.org w celu stworzenia rutyny tanecznej. Następnie uczniowie zatańczą jednocześnie, przestrzegając kodu. Nagrany klip zostanie wysłany do szkoły na Brooklynie, która zmontuje ostateczna wersję klipu składającą się z filmów nagranych w poszczególnych szkołach oraz zarejestrowanych reakcji dzieciaków na klipy z pozostałych krajów. Efekty pracy młodych tancerzy i filmowców poznamy po 13 grudnia.

Leave a Reply