Trwa nabór wolontariuszy “Szlachetnej Paczki”

0

Szlachetna Paczka w PaczkowieW ostatnią sobotę września odbyło się szkolenie pierwszych wolontariuszy rejonu paczkowskiego Szlachetnej Paczki. Nabór ciągle trwa – dołącz do nas!

W ostatnią sobotę września odbyło się szkolenie pierwszych wolontariuszy rejonu paczkowskiego Szlachetnej Paczki. Nabór ciągle trwa – dołącz do nas!

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy najuboższym. Jej głównym celem jest zaangażowanie ochotników i darczyńców we współtworzenie skutecznego, konkretnego i sensownego wsparcia dla niemal 12 tys. rodzin w potrzebie.

29 września w siedzibie Ośrodka Kultury i Rekreacji paczkowscy wolontariusze przeszli profesjonalne szkolenie przygotowujące do pracy, przeprowadzone przez trenera Stowarzyszenia „Wiosna” z Opola. Ochotnicy poznali m.in. ideę mądrego pomagania, zapoznali się z aspektami prawnymi dotyczącymi wolontariatu oraz przygotowywali się do spotkań z rodzinami.

Do paczkowskiej drużyny Szlachetnej Paczki można dołączyć jeszcze do 12 października. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę www.superw.pl, znaleźć na mapie paczkowski rejon Paczki, wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i czekać na zaproszenie do udziału w rekrutacji. Kolejnym etapem będzie szkolenie, które tym razem odbędzie się Nysie. Zespół SzP w naszym mieście tworzy obecnie 11 wolontariuszy oraz 3 członków wspomagających – potrzebnych jest jeszcze co najmniej trzech ochotników.

Akcja łączy ludzi różnych środowisk, niosąc wsparcie tam, gdzie jest ono szczególnie potrzebne. Uczy ludzi jak pomagać skutecznie i sensownie, by to działanie przyniosło nie tylko oczekiwany skutek, ale stało się źródłem radości i pasją. Paczka poszerza też świadomość społeczną, informując o stanie zjawiska biedy w Polsce jednocześnie przekonując, iż każdy może jej przeciwdziałać dzięki swojemu własnemu zaangażowaniu i otwarciu na innych. Paczka zachęca w końcu do robienia wyjątkowej jakości prezentów, które mają moc naprawdę silnie wpłynąć na obdarowanych. Te prezenty zapewniają rodziny w potrzebie, że nie są pozostawione same sobie i że są ludzie szlachetni, którym zależy na ich losie.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply